Ruj Sürmenin Püf Noktaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Kadınların güzellik sırlarından belki de en önemlisi makyajdır. Makyajda kişisel tercihlere göre değişen makyaj malzemesi seçimi vardır, ancak kimileri de olmazsa olmazlardandır. Ruj da bu temel makyaj malzemeleri arasından en sık tercih edilenler arasındadır. Rujsuz bir makyaj her zaman soluk ve cansız bir görünüme sebep olur. Tabi ki ruj sürmenin de püf noktaları vardır, zira gelişi güzel sürülmüş bir rujla dikkat edilerek sürülmüş bir rujun arasındaki farkı görmemek imkansızdır. Daha belirgin ve kusursuz görünen dudakların sırrı rujunuzu püf noktalarına dikkat ederek sürmekten geçiyor. İşte o püf noktalar:
Dudak balımı uygulayın ve dudaklarınız nemlendiğinde bir peçete yardımıyla balımı silin. Bu işlem dudaklarınızdaki çatlakların ve kurulukların giderilmesini sağlayacaktır.


Eğer yüzünüze fondöten uyguluyorsanız aynı işlemi dudaklarınıza da yapın. Bu işlemle dudağınızın asıl rengi soluklaştırılarak sürmek istediğiniz rujun renginin dudağınızın rengine göre değişmesi engellenecektir. Yani rujun tam rengini dudağınıza vermesi için bu işlem ideal. Dudak kalemini, dudak çevrenize uygulayın. Dudağınızı dudak kalemiyle çerçeveledikten sonra rujunuzu sürebilirsiniz, ancak kalemin rujunuzla aynı renk olmasına dikkat edin. Bu işlem rujda taşmaları engeller ve dudak şeklinizi belirgin hale getirir. Artık rujunuzu uygulayabilirsiniz. Bu işlemde rujunuzun seçimi çok önemlidir.Eğer yuvarlak uçlu bir ruj tercih ediyorsanız üst dudağınıza uygulamanız şekli itibariyle zor olacaktır. Bu sebeple rujunuzu ince uçlu ve dudak yapısına uygun tasarlanmış olmasına dikkat ederek tercih etmelisiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder