Rujların Ömrü Ne Kadardır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Rujların Ömrü Ne Kadardır ?

Ruj, her kadının çantasında olan, her kadının kullandığı,birbirinden çarpıcı renkleri olan, kusursuz makyajın tamamlanmasını sağlayanmakyaj unsurlarından biridir. Bu rujları belki aylar, belki yıllar önce satınaldık. Sahi sizin de makyaj kutunuzda ya da çekmecenizde hala yıllar yıllarönce aldığınız rujlar duruyor mu? Belki yurt dışından geldi, belki sürmeye bilekıyamadınız, belki de hediye geldi. Tüm bu ihtimallerin üstünde, beğenerekaldığınız ya da hediye gelen sevdiğiniz rujları yıllarca saklamak doğrudeğildir. Her şeyin olduğu gibi rujların da bir kullanım süresi vardır. Senelergeçtiğinde makyaj ürünlerinde de bayatlama söz konusudur. Bu bayatlayan ürünlerhem sağlığınızı olumsuz etkiler hem de sürümü ve uygulamasını zorlaştırır.

Rujun rengi, dokusu ve kokusu değiştiği anda o ürünü atmanız gerekmektedir. Bureaksiyonların gerçekleşmesindeki temel neden rujun içerisinde bulunan kimyasalyapılardır. Bu yapıların bozulmasından dolayı uygulanan bu rujlar; dudakdokusunda çatlama, kızarıklıklara ve deformelere neden olmaktadır. Bunun önünegeçmek için kullandığınız ruja dikkat etmeli, dokusunda ve kokusunda birdeğişme olduğu zaman o ürünü kullanmamanız gerekmektedir.

Rujların açılmadığı takdirde raf ömrü iki yıldır. Eğer ruju açıp uygulamayabaşladıysanız bu rujun kullanım süresi 6 aydır. Bu sürelere dikkat ederekürünleri satın almanız ve kullanmanız gerekmektedir. 6 ayı geçen, açık olanrujlar ciltte alerjik reaksiyonlara sebep olabilir, sağlığınızı olumsuzetkileyebilir. Bu sebeple ürünleri alırken açılmamış olmasına dikkat etmeli,sonra kullanırken de en fazla 6 ay kullanmamız gerekmektedir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder