Rujların Ömrü Ne Kadardır ve Merak Ettikleriniz

144 oy, Ortalama : 4,01/5
Rujların Ömrü Ne Kadardır ve Merak Ettikleriniz

Makyaj dediğin rujsuz olmaz. Peki, o çok sevdiğimiz bir an bile yanımızdan eksik etmediğimiz her çeşit ve rengi olan rujlarımızı gerçekten de bitene kadar mı kullanmalıyız?

Evet dediğinizi duyar gibiyim. Ancak durum hiç de öyle değil her şeyin bir kullanım ömrü olduğu gibi rujlarımızın da bir kullanım ömrü var.
İndirimdeyken her rengini aldığınız, sonra kullanırım diye sakladığınız o rujların aslında nasıl bir tehlikeye sebep olduğunu bilseydiniz beklide bu şekilde davranmazdınız diyerek sizler için rujların kullanım ömrünün ne kadar olduğu üzerinde araştırma yaptık.


Aldığınız rujlar üzerinde son kullanma tarihi mutlaka olmalı ve bu tarihin aşılmamasına dikkat edilmelidir. Tarih yazdığı halde bazı ürünlerin yanlış kullanımdan ya da içeriğindeki maddelerden kaynaklı süresinden önce kullanım ömrünü doldurmuş olabileceği de unutulmamalıdır.

Parlak renkli sedef rujların kullanım ömrü 2,5 yılken pastel renkli mat rujların kullanım ömrü 3 yıldır. Genel olarak 2-3 yıldır diyebiliriz.
Sıcak ve aydınlık yerde sakladığımız rujlarımız daha çabuk bozulabilmektedir. Sıcak havadan bahsetmişken yazları rujların üzerinde su kabarcıkları olabilir bu normaldir ama rujunuz çok kuruysa çöpe atmanız gerekmektedir.


Eğer uçuğunuz ya da buna benzer bir probleminiz varken kullandığınız rujunuz varsa bunu tekrar kullanmamanız gerekir.
Kullanım ömrünü dolduran bu rujlarımız gereksiz yer kapladığı gibi bakterilerle doludur. Bu ürünün dudağınızda istenmeyen etkilere sebep olabileceğini unutmamalısınız. Bu sebeple kokusu, rengi değişmiş rujları kesinlikle kullanmamalısınız. Güzel görüneyim derken sağlığınızdan olmayın. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder