Sabah Makyajı Nasıl Yapılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Sabah Makyajı Nasıl Yapılır ?

Sabah saatlerinde makyaj yapmak neye lazım diye düşünmeyin. Çünkü sabahları okula gitmek olsun, işe gitmek olsun ve ya eşinize daha güzel görünmek olsun bu durumlar da sabah makyajı çok önemlidir. Bunun için bu makalemizde sabah makyajı nasıl yapılır sizlere anlatacağız.
Sabah saatlerinde kalktığımızda makyaj yapmak için yapılması gereken ilk adım cildimizi temizlemektir. Bunun için cildinize uygun bir sabunla cildiniz iyıkayınız. Bu adımdan sonra cildiniz için nemlendirici kremi sürünüz. Sizler için faydalı bir bilgi verecek olursak sabah kalkınca yüzünüzü soğuk su ile yıkayınız. Bu durum kan akışını sağlayacaktır. Hafif bir makyaj yapmak sabah için daha idealdir. İlk adımımız ise fondöten sürmek olacaktır. Cildinizi daha parlak ve pürüzsüz gösterme amacıyla cildinize sürünüz. Cilt için sabah makyajında fondöten ve kapatıcı çok önemlidir. Çünkü sabah uykusundan kalkmakta zorluk çekebiliriz. Bu durumda yüzümüze yansır. Bu durumu kapatmak için bu iki makyaj çeşidi faydalı olacaktır.


Yumuşak uçlu bir göz kalemi ile gözlerinize kalem çekiniz. Daha sonra dolu kirpikler için de iyi bir siyah renkte maskara tercih ediniz. Bu durumdan sonra göz şeklinize uygun bir eyeliner çekiniz. Makyajını tamamlamadan önce allık sürünüz. Allık ile yüzünüz daha canlı ve daha güzel görünecektir. Ruj seçimine gelince ise yapılması gereken sabah saatlerine uygun bir ruj sürünüz. Bu da kahverengi tonlarındaki ruj renkleri olacaktır. Böylece saba makyajınız tamamlanmış olacaktır. Sabah saatlerinde daha mutlu ve daha güzel görünmeniz dileğiyle.


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder