Sabah Makyajı Nasıl Yapılır?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Sabah Makyajı Nasıl Yapılır?

Sabah makyajı oldukça önemli bir aşamadır. Hem pratik hem de abartı olmaması son derece önemli bir konudur. Sabahın erken saatlerinde vakit kaybetmeden şık olmak ve aynı zamanda sade görünmek için sabah makyajı yaparken birkaç püf noktayı göz ardı etmemek oldukça önemlidir.

Sabah makyajında ilk olarak nemlendirici son derece önemlidir. Gecenin ve uykunun yorgun görünümünü atmak adına yüzünüzü iyice nemlendirici krem ile nemlendirmeli ve dilerseniz de bunun üzerine bir makyaj bazı uygulayabilirsiniz. Yüzünüz nemlendiriciyi emdikten sonra artık makyaj aşamasına geçebilirsiniz. Sabah makyajında hem pratik hem de daha doğal durması açısından BB veya CC krem kullanmak daha doğru olacaktır. Cilt tipinize ve cilt renginize uygun BB ya da CC kremi uyguladıktan sonra transparan pudra ile üstünden geçmelisiniz. Bu adımdan sonra sabahın erken saatlerinde göz altlarında ki yorgunluğu gizlemek adına likit bir göz altı kapatıcısı uygulamalısınız.

Sonrasında dilerseniz ince bir eyeliner uygulaması ya da toprak ve nude tonlarında bir göz farı uygulayabilirsiniz. Bu aşama da çok yoğun bir rimel kullanılmamalıdır. Daha çok doğal bir görüntü adına bir kat rimel uygulaması yeterli olacaktır. Sonrasında yüze renk katmak adına brozing ya da şeftali tonlarında bir allık uygulamanız yeterli olacaktır. Son olarak yine nude tonlarında, göze çarpmayan ve mat yapıda bir dudak kalemi ya da ruj uygulaması ile sabah makyajı tamamdır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder