Sabahları Pratik Makyaj Nasıl Yapılır ?

222 oy, Ortalama : 4,16/5
Sabahları Pratik Makyaj Nasıl Yapılır ?

Makyaj yapmak bir beceri işidir. Pratik makyaj ise daha kolay olmasına rağmen malzeme konusunda seçici olmayı gerektirir. Sabah makyajını düşünmeden önce gece rutinimize dikkat etmeliyiz. Eğer o gün içerisinde makyaj yapmışsak piyasada bulunan makyaj temizleyicileri kullanarak makyajımızı temizlemeli ve mümkünse yüzümüzü yıkayıp öyle yatmalıyız.

Sabah uyandığımızda ise yine ilk işimiz yüzümüzü yıkamak olmalı.
Makyaja başlamadan önce yüzümüzü koruması ve makyajın kalıcılığını arttırmak için makyaj bazı uygulamak en iyisidir.

Makyaj bazını uyguladıktan sonraysa sıra fondöten seçimine ve kullanımına geliyor. Eğer yüzünüzde kapatmak istediğiniz sivilce, yara gibi izler yok ise fondöten kullanmanız gereksiz olur. Ama ten rengini eşitlemek için bb kremleri kullanabilirsiniz. Fondöteni fırça veya sünger yardımıyla tüm yüzünüze uygulayınız.

Eğer gece geç yattıysanız ve göz altlarınızda koyuluk mevcutsa aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Tam gözaltından elmacık kemiklerine kadar üçgen şekilde sürüp yine fırça veya sünger yardımıyla tampon hareketler dediğimiz yöntemle kapatıcıyı göz altlarınıza yedirebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra makyajınız için geriye ufak dokunuşlar kalıyor. Tercih ederseniz beyaz veya krem tonlarında far ile gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz.

Far kullanırken fırçanın tek bir yönünü kullanmak daha rahat bir sürüş sağlar ve farı fırçaya aldıktan sonra hafifçe üfleyerek fazlalığını atmak pigment dağılımı açısından kolaylık sağlar.

Sonraki adım ise gözleri belirginleştirmek için rimel kullanmaktır. Açık renk far üzerinde gözüken belirgin kirpikler makyaj az olmasına rağmen dikkat çekici gözükmesini sağlar. Son olarak ise fazla koyu olmayan bir tonda ruj ve eğer fondöten kullandıysanız çok hafif allık sürmek yüzünüzün canlı durmasını sağlar. 

"Sabahları Pratik Makyaj Nasıl Yapılır ?" için 1 Yorum
13.09.2018 20:05:09

Ayşe dedi ki;

Her sabah makyak yapmak zor geliyor.

(4) (0) Cevap Yaz
Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder