Saç Dökülmesine Karşı Ne İyi Gelir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Saç Dökülmesine Karşı Ne İyi Gelir ?

Saç dökülmesine karşı iyi gelecek olan bitkisel yağlar ve maskeler ile saç sorunlarınıza ortadan kaldıracaksınız ve sağlıklı saçlara sahip olacaksınız. Yapmanız gerekenler,

1:Meyve tüketimine önem verin bolca meyve tüketin, sebze tüketin yeşil yapraklı sebzeler başta olmak üzere bolca sebze tüketin ve su için günde 2 litre su için mutlaka su birçok sağlık sorununa iyi gelmekte ve saç dökülmesini de durdurmaktadır.

2:Duş alımını abartmayın haftada 2-3 defa duş alımınız yeterli olacaktır fazla alınan duş saç dökülmesine ve saçların daha çok kopmasına neden olur.

3:Bitkisel yağlar da mükemmel sonuç verir saç dökülmesini durdurur saçların sağlıklı uzamasını sağlar. Zeytin yağı, gül yağı, argan yağı, badem yağı, Hindistan cevizi yağı gibi yağlar hem saç derisine hem de saç dökülmesine iyi gelir. Yapmanız gereken bu yağlar dan birini saç derinize ve saçlarınıza uygulamak olsun. Bu yağlardan birini uyguladıktan sonra saçlarınız da 2 saat kadar bekletin ve ardın da şampuanla yıkayın haftada bir defa uygulayın ve

4-5 defa bu uygulamaya devam edin.

Papatya suyu, 3 yemek kaşığı kadar kurutulmuş papatyayı iki su bardağı su ile 2-3 dakika kadar kaynatın ardın da 10 dakika kadar demlemesini için bekleyin. Demlendikten sonra saçlarınızı yıkanmış temiz şeklin de bu iki su bardağı papatya suyunu saçlarınıza iyice uygulayın.
Limon suyu, yarım limonun suyu ile saç derinize iyice masaj yaparak uygulayın 20 dakika kadar bekleyin ardın da saçlarınızı yıkayın bu uygulamaya haftada 2 defa yapın. 3-4 hafta bu uygulamaya devam edin limon suyu hem saç derisin de ki tüm problemlere iyi gelir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder