Saç Kırılmasını Önlemek İçin Öneriler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Saç Kırılmasını Önlemek İçin Öneriler

Saçlarınız kırılıyor, kopuyor mu , saçlarınızı bir türlü istediğiniz uzunluğa gelmiyor mu. Saç kırılmasını önlemek için, bitkisel yağlar ve maskelerle saçlarınızı istediğini uzunluğa getirebilirsiniz yapmanız gereken ise,

Saçlarınızın uzunluğuna göre saçlarınız omuzlarınızı geçiyorsa yarım çay bardağı doğal zeytin yağını saç derinizden başlayarak saç uçlarınıza kadar tutamlara ayırıp zeytin yağını uygulayın ve saçlarınızı toplayın bir bone ile kapatın ve 2-3 saat kadar zeytin yağını saçlarınız da bekletin ardın da şampuanla yıkayın. ilk uygulama da bile saçlarınız da doğal bir renk ve parlaklık olacaktır zamanla saçlarınız da ki kırılmalar geçecek ve saçlarınız sağlığına kavuşacaktır. Haftada iki defa ve 4-5 hafta boyunca bu uygulamayı yapın.

Başka bir önerimiz de maske tarifidir bu maske tarifi hem saç derisin de ki sorunlara hem de saçlarınız da ki kırılımlara mükemmel sonuç verecek bir maske tarifidir.

İki adet yumurta, bir yemek kaşığı limon suyu ve bir yemek kaşığı badem yağı, iki yumurtayı bir kasede iyice çırpın ve içine limon suyu ve badem yağını ekleyin iyice karıştırın ve saçlarınızı tarayın, tutamlar ayırın ve bu maskeyi saç derinizden başlayarak saç uçlarınıza kadar uygulayın. Saçlarınızı toplayın topuz yapın bir poşet ile sarın 1 saat kadar maske saçlarınız da kalsın ardın da şampuanla ile iyice yıkayın. Bu maskeyi haftada bir defa uygulayın ve 5-6 uygulamaya kadar devam edin. Saçlarınız güçlenecek ve kırılma, kopmalar olmayacak sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır. Ayrıca tüm vitaminler de almaya çalışın ve su için en az iki litre saçlarınızı tararken zarar vermeden tarayın. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder