Saç Rengini Koyulaştırmanın Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Saç Rengini Koyulaştırmanın Yolları

Saç rengini koyulaştırmak için bitkisel birkaç yöntem ile saçlarınızı istediğiniz koyulukta olmasını sağlayabilirsiniz yapmanız gerekenler şunlardır. 
Ceviz yaprakları ile saç renginizi doğal yoldan koyulaşmasını sağlayabilirsiniz yapmanız gerekenler, 7-8 dal ceviz yaprağını iki su bardağı su ile 15-20 dakika kadar kaynatın ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra saç diplerimiz de başlayarak saç uçlarınıza doğru uygulayın saçlarınızı ıslansın iyice saçlarınızı bir poşet ile bağlayın ve 2 saat saçlarınızda kalsın sonra yıkayın. BU uygulamayı haftada bir defa ve 3 hafta düzenli olarak uygulayın. 
Demlediğiniz çay da kalanını bir bardak suyu kadar saç diplerinizin da saç uçlarınıza kadar uygulayın ve saçlarınızı bir bone ile kapatın 2 saat saçlarınız da kaldıktan sonra saçlarınızı yıkayın bu uygulamayı haftada bir defa ve 3 hafta boyunca devam edin. Saç renginiz istediğiniz koyuluğa gelinceye kadar devam edin. 


Kına, mükemmel bir rengin ortaya çıkmasını sağlar ayrıca kına saçların sağlıklı uzamasını ve parlak doğal bir rengi almasını sağlar yapmanız gereken saç uzunluğunuz kadar kınayı su kıvamını sağlamak olsun. Kıvam saçlarınız da akmayacak kadar yoğunlukta olması yeterli olur ilk önce saçlarınızı güzelce tarayın. Taradığınız saçlarınızı tutamlara ayırın ve saç diplerinizden başlayarak saç uçlarınıza kadar uygulayın. Saçlarınızı topuz yapın ve bir bone ile kapatın iyice bir gün bu kına saçlarınız da kalsın sonra şampuanla yıkayın. Kınanın farklı renkleri vardır siz koyu olmasını istiyorsanız siyah kına uygulayın. haftada bir defa ve iki uygulama ile istediğiniz koyuluğa kavuşacaksınız.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder