Saç Uzatan Bitkisel Yağlar

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Saç Uzatan Bitkisel Yağlar

Saçın uzaması daha doğrusu saçın sağlıklı bir şekilde uzaması için bakım şarttır. Bakımın yanında saç köklerinin temiz, bakımlı, yeterince oksijen alan kökler olması çok önemlidir. Bu makalemizle sizlere önerdiğimiz yağlarla hem saçınız çabuk uzayacak hem de sağlıklı saç köklerine sahip olacaksınız.

Aşağıda sizler için özelliklerini yazdıklarımız yağları her gün düzenli olarak iki ay boyunca kullandığınız zaman sizde saçınızın uzadığı gözlerinizle fark edeceksiniz.

Kan dolaşımını sağladığı için saç köklerinin daha kolay oksijen almasını sağlayan yağımızın adı Hint yağıdır. Bu yağı bir iki kez saçınıza masaj olarak uyguladığınız zaman saçınızın uzadığını kendiniz fark edeceksiniz. Bu yağı her zamana kullanmanız iyi olacaktır.

En iyi saç nemlendirici olarak bilinen diğer yağımız ise zeytinyağıdır. Zeytin yağını gene aynı şekilde duş almadan önce saçınıza masaj olarak uygulayınız. Daha sonra saçınızı yıkayınız. Her günü bu işlem sizin için saçınızın uzamasını sağlayacaktır.

Saç derisinde mantar oluşumuna engel olduğu gibi saçın uzamasını da sağlayan yağımız ise susam yağıdır. Kepek gibi saç sorunlarını da gene aynı etkiyi gösteren susam yağı gene diğer yağlar gibi duş alamdan önce saça masaj olarak uygulanması yeterli olacaktır.

Saç bakımında en çok tercih edilen yağ çeşidimiz ise argan yağıdır. Argan yağı ile saçlarınız derinlemesine nemlenmiş olacak ve ayrıca bir ay içinde uzun saçlara sahip olacaksınız.

Jojoba yağı da gene diğer yağ çeşitleri gibi saç uzatılması konusunda en etki ve doğal olan yağlardandır.


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder