Saç Uzatan Maske Tarifi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Saç Uzatan Maske Tarifi

Uzun saçlar her kadının hayalidir. Beline kadar uzun saçlar kadınların hayali iken ,erkeklerde kadınlarda en çok saça dikkat eder ve hatta uzun saçı çekici bulurlar ki zaten saç kavramı kadınla özdeşmiş bir kavram.

Dünyada birçok farklı tip ,farklı histe insan  olduğuna göre, her insanın saç yapısı farklıdır tabi ki .Buna bağlı olarak uzama hızları da değişir  .Kiminin bir yılda omuzdan bele kadar uzar iken kiminin sadece omuzdan aşağı 5-10 cm uzar. Bu saçın yapısı, kişinin beslenme şekline, genetik sebeplerine, kullandığı  ilaçlara ve bakım ürünlerine göre değişebilir. Saç keratin yapısında olduğu için protein ağırlıklı beslenme saçın büyümesinde etkili olur.Tabi bazı kişilerde beslenme de etkili  olmayınca, dışarıdan bakım kürleri uygulayarak saçın uzması sağlanabilir. 

 Kendimde kullandığım bir saç uzatma kürünü sizler ile paylaşmak istiyorum;

Öncelikle taze cevizin yeşil kabuklarını kesip bir tencereye atıyoruz, saçın boyuna ve gürlüğüne göre miktarı ayarlayabilirsiniz. 2 litre suya yaklaşık 25 ceviz kabuğu yeterli olacaktır. Kabukları suyu kararıncaya ve kabuklar yumuşayıncaya kadar kaynatın.  Kaynadıktan sonra alıp soğumaya bırakın. Daha sonra tel bir süzgeçten geçirin. Yoğun bi macun elde edeceksiniz. İçine bir bemiks ve E vitamin ampul .3 corba kaşığı saf zeytin yağı,bir kapak badem yağı,bir kapak jojoba yağı ve 3 kaşık hindistan cevizi yağı ekleyip karıştırın .Hazırlanan karışımı 15 güne kadar üç günde bir banyodan önce saç diplerine yedirip 55 dk bekleyin daha sonra yumuşak bir şampuanla yıkayın. 15 günden sonra iki günde bir ,daha sonra haftada bir uygulayın. İki ayda bir ara vererek yapın. Gayet olumlu bir sonuç alacaksınız. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder