Saçlara Hacim Kazandıran Maske Tarifi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Saçlara Hacim Kazandıran Maske Tarifi

Sağlıklı saçlara sahip olmak saçların hacimli olması, parlak ve doğal rengini kuruması demektir, saçlar eğer hacimli değilse demek ki saçlarınız yeteri kadar sağlıklı değildir demek yapmanız gerekenler şunlardır.

Zeytin yağı ve badem yağı ile güçlendirin yapmanız gereken 3 yemek kaşığı zeytin yağının içine bir yemek badem yağını ekleyip iyice karışımını sağlayıp saç derinizden başlayarak tüm saça uygulamak olsun. Tüm saça ve saç derisine uyguladıktan sonra saçlarınızı toplayın ve bir poşet yardımıyla saçlarınızı kapatın 2 saat bu uygulama saçlarınızda kalsın ardın da duş alın. Bu maske tarifini haftada iki defa duş alacağınız gün yapın. Hacimli sağlıklı saçlar için 4-5 hafta düzenli olarak bu uygulamayı yapın.

Papatya ile saçlarınızı yıkayın, 3-4 yemek kaşığı kadar kuru papatyayı iki su bardağı su ile 3-4 dakika kadar kaynatın ardın da 5 dakika kadar demlemeye bırakın ardında saçlarınıza uygulayın 2-3 saat saçlarınız da kalsın ardın da duş alın. Bu uygulamayı haftada iki defa ve 2-3 hafta devam edin saçlarınız daha hacimli parlak, ışıl ışıl olacaktır.

Ayrıca papatya suyu saç derisinde ki kepeklenmeye, kaşıntıya ve pullanmaya da iyi gelir.
Yumurta ve limon suyu, iki adet yumurta ve bir limonun suyunu iyice karıştırın ve saçlarınıza uygulayın 2 saat kadar saçlarınızda kalmasını sağlayın ve sonra duşa alın bu maskeyi haftada iki defa duş alacağınız gün yapın. 3-4 hafta bu maskeyi uygulayın bu maske saçlar da ki koparak dökülmelere, saç kırılmalarına ve sönük saçlara iyi gelir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder