Saçları Düzleştirmek İçin Doğal Yöntemler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Saçları Düzleştirmek İçin Doğal Yöntemler

Neredeyse her kadının en büyük hayallerinden biri kusursuz dümdüz saçlara sahip olmaktır. Ancak saçlarımıza zarar vermemek adına bu işlemden oldukça uzak durmaya çalışmaktadırlar. Yani herkesin istediği gibi zarar görmeden istedikleri kusursuz düzlüğe ulaşmayı dilerler.
Son zamanlarda kimyasalların oluşturduğu zararlardan kaçınmak için doğal yöntemlere yönelim artmıştır. Özellikle cilt bakım ürünlerinde bu yönelim sürekli olarak artacak gibi gözükmektedir.

Bir kadının en önem verdiği yeri saçları olduğundan dolayı saçlarına zarar verecek kimyasallardan uzak durmak ister. Ancak bunun yanında kusursuz görünüm elde etme isteğini bastıramaz. Bu sebeple saçlarını düzleştirebilmek için doğal yöntemler kaçınılmazdır. Bununla alakalı en çok bilinen iki doğal ürün vardır. Her ne kadar işe yarayıp yaramadığı uzun yıllardır bir tartışma konusu olmuş olsa da düzenli kullanıldığında istenilen sonucu verecektir.
Saçı temizleme ve yıkama olayı bittikten sonra en son olarak elma veya üzüm sirkesini bir çay bardağına üç çay bardağı su oranıyla kullanarak saçınıza direkt olarak yavaş yavaş dökün ve tarayın.

Tarama işlemini geriye doğru yapmanız sirkenin yüzünüze gelmesine engel olacağından önem taşıyor. Beş dakika kadar sirkeli bir şekilde saçınızı beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Soğuk su hem parlaklık vermesi hem de kabarıklığı önlemesi adına önemlidir. Soğuk ve sirke ikilisi de hem düz bir görüntü oluşturacak hem de parlaklığı koruyacaktır. Sirkenin keskin kokusunun kalacağı konusunda endişelenmeyin çünkü sirkede kolonya gibi uçucu bir özelliktedir. Ayrıca kepek sorununuz varsa sirke bunun için de mükemmel bir yöntemdir.
Aynı şekilde sirke yerine süt kullanarak da istenilen sonucu elde edebilirsiniz. Sütün yumuşaklık veriyor olması da kremsi etki bırakacaktır.

Ayrı ayrı kullanmanız gerektiğini unutmayın. İlk kullanımdan itibaren etkisini gösterir eğer göstermezse bu konuda sakın aceleci davranmayın üçüncü kullanımdan sonra muhakkak etkisini gösterecektir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder