Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler

Eğer sizin de saçlarınız çok yavaş uzuyor ve çok cansız iseanlatacağımız bu doğal yöntemleri kullanarak saçınızın daha hızlı ve sağlıklıuzamasını sağlayabilirsiniz.

Saçınız yaptığınız işlemler ile yani boya ve ısıtıcıya maruz kalmasısonucu daha yavaş ve sağlıksız bir biçimde uzar. Saçınızın daha hızlı birşekilde uzamasını istiyorsanız 3 damla lavanta yağı, 4 damla biberiye ve 3damla jojoba yağını karıştırarak, birde içerisine 2 damla kadar sedir ağacıyağını iyice karıştırıp bir cezve yardımı ile kısık ateşte pişiriyoruz. İyicesoğuduktan sonra saç derimize masaj yaparak uyguluyoruz ve 30 dakika bekletipiyice duruluyoruz. 

Yumurta akı da saçların doğal uzaması açısından çok besleyici bir doğalyöntemdir. Yumurta akını saçınızın uçlarına ve boylarına masaj yaparak iyiceyedirin. 2 saat beklettikten sonra iyice durulayın. Yumurta akı da hem güçlühem bakımlı saçlarınızın mimarı olacaktır. 

Saçlarınızı karışık bırakmamaya özen gösterin. Saçlarınızı düzenliolarak tarayın çünkü saçın taranması saç diplerindeki damarlardaki kan akışınıhızlandıracaktır. Saçlarınızdan fön makinelerini, düzleştiricileri ve maşaları kesinlikleuzak tutmalısınız. Saç tellerini yıpratacağı için saçınızın uzamasınıdurduracaktır. 

Soğan suyu saçınızı hem parlatacak hem de saçınızın uzamasınıhızlandıracaktır. Saçınıza soğan suyu sürüp iki saat beklettikten sonra iyiceyıkamalısınız. Tam büyük bir soğanın kabuklarını soyup 1 litre suda iyice yumuşayanakadar haşlamalı ve suyunu saçınıza sürmelisiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder