Sade Makyaj Nasıl Yapılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Sade Makyaj Nasıl Yapılır ?

Makyaj,bazı teknikler ve malzeme ile ciltteki kusurları kapatıp kadındaki güzelliği ön plana çıkarma sanatıdır . Var olan malzemeyi işleyip görücüye çıkarır. Eğer makyaj yapanın elleri maharetli ise makyaj müthiş bir güzellik sanatı olur, yok eğer acemi tayfasında iseniz yandınız. Var güzelliğinizi bile öldürebilirsiniz.Bu yüzden bazı püf noktaları bilmekte fayda vardır. Minik birkaç dokunuş ile muhteşem işler çıkarabilirsiniz. Dünya üzerinde 4.5 milyar kadın nüfüsu vardır. Bu nüfusun hepsi aynı sosyo-ekonomik kültürden değil. Bu sebeple hepsinin makyaj yaptığı söylenemez.Fakat makyaj yapan kadın kadın sayısı ne kadar olursa olsun hepsi aynı makyajı yapmaz. Bu sebepten birden fazla makyaj türü vardır . Aynı oranda birden fazla güzellik anlayışı.


Kimi kadın abartılı makyajı kimi ise sade makyajı sever. Natural make-up. Abartıdan uzak şık ve zarif makyaj! Sade makyaj için bir kalem bi ruj yada bir rimel yeter diyenler bir daha düşünün.Cildiniz kusursuz ise evet denilebilir. Fakat değilse aynı şeyi söylemek kesinlikle mümkün bile değil. Bu yüzden profesyonel sade bir makyaj için:
- Yüzünüzdeki kusurları kapatın. Ten renginize uygun fondöten yada pudrayı uygulayın.( kontür uygulamak isteyenler kontür işlemini yapabilir)
- Tüm kusurlar kapandıktan sonra ince bir eyeliner sürebilirsiniz. Çok uzunkuyruklu olmamak kaydıyla! Daha sonradan maskara uygulayın.
- Aruya göre ruj sürülebilir. Fakat ruj seçimi yaparken çok açık pudramsı pembeler,dudak tonları, ten rengi yada toprak tonları tercih edilmelidir.
- Şeftali yada çilek tonlarında allık ile son noktayı koyabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder