Sağlıklı Koşu İçin Yapılması Gerekenler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Sağlıklı Koşu İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Koşu İçin Yapılması Gerekenler

Koşu günlük hayatımızın bir parçası olmalı. Yaz aylarının gelmesiyle beraber sıcaklarda kendisini belirtti ve bir çok insan koşu yapmak için hergünün sabahında dışarıya çıkıyor. Peki koşu yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? İşte sizlere koşu yaparken dikkat edilmesi gerekenler..

Fazla kiloya sahipseniz koşu yaparak bu kilolardan çok rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz. Kilo vermenin ilk kuralı spor ve koşu yapmaktan geçmektedir. Eğer formunuzdan memnun değilseniz ve kondisyonunuzun daha fazla gelişmesini istiyorsanız yine koşu yapmayı deneyebilirsiniz. Herşeyin temel hareketi koşudur. Fakat her koşunun şartları bir değildir.

Koşu yaparken dikkat etmeniz gerekenler arasında yer alanlardan bir tanesi ve en önemlisi; ''Ayakkabılardır.'' Ayakkabı seçimine mutlaka dikkat etmelisiniz. Koşu yaparken ayakkabınızın yumuşak tabanlı olmasına dikkat edin ve ayağınızın fazla yorulmamasına dikkat edin. Koşu yaparak hayatınızın daha fazla kaliteli olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde koşu ile birlikte hayatınızın yaşam kalitesini de arttırabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder