Sarışınlar İçin Makyaj Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Sarışınlar İçin Makyaj Önerileri

Her kadının en çok dikkat ettiği konulardan birisi de şüphesiz makyaj ile ilgilidir. Ve bütün ideal makyaj tekniklerini bildiğimizi sanıyoruz ancak hata yapmamız tabi ki kaçınılmaz oluyor. Her cilt tipi için, göz rengi ve göz şekli için farklı makyaj teknikleri olduğu gibi cilt rengi; esmerlik ve sarışınlık da farklı makyaj detayları içerir. Ve bu konu da sık sık hata yapılan en çok önem arz eden konulardan sadece biri.
Her ne kadar makyajın doğal bir görünümden uzak durmaması için ayrı bir çaba göstersek de sarışınlar bu konuda daha şanssız taraf olmaktan kendilerini alamıyor. Zaten yüzlerinde farklı renk geçişleri olan sarışınlar için biz canlı renklerden uzak durmalarını öneririz. Beyaz tenli kızlarımız makyajsız hallerinde bile gerek dudak gerekse yanak rengi ve göz rengi konusunda farklılık bulundurduklarından makyaj yardımıyla bu farklı tonlamaları bir uyuma sokmaları tavsiye edilir. Yani çok beyaz tenli ve bunun yanında da kırmızı yanak dediğimiz yanağa sahip kişiler doğru kapatıcı kullanarak ciltlerindeki bu ton farkını dengelemeleri gerekmektedir. Allık konusunda da ısrarcı davranmamaları şiddetle tavsiye edilir. Ciltlerine uygun tonlarda kapatıcı kullanmaları makyajın neredeyse en önemli kısmını oluşturur. Gereksiz bronzer kullanmaktan kaçınılmalıdır.
Göz çevresi makyajı için ne çok canlı renkler kullanılmalı ne de abartı far kullanılmalı. Özellikle mavi veya yeşil gibi renkli gözleriniz varsa doğru far paleti seçmeniz gözlerinizi daha dikkat çekici yapmak için önemlidir. Kahve bakır tonları tercih ederek ve gölgelendirme kullanarak gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Göz renginiz yeşil ya da mavi diye bu renklerde far kullanmanız en büyük hatalardan olacaktır. Dudak renginizi seçerken keskin renkler kullanmamalısınız. Tercihiniz daha çok kahve, soğan kabuğu ve daha sakin tonlardaki mercan rengi gibi olabilir.
Unutmayın ki her kadın makyaj yapmayı sever ve her kadın makyaj yapar, ancak küçük ayrıntılarla mükemmel makyajı yapmak mümkündür.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder