Sarkan Ciltler İçin Maske Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Sarkan Ciltler İçin Maske Önerileri

Yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt, yer çekimine karşı koyamaz ve sarkmaya başlar. Ciltte sarkmaları engellemek amacıyla çeşitli bakım maskeleri uygulanarak bunun önüne geçmek mümkündür. Bu şekilde cildinizdeki sarkmaların oluşturduğu kötü görüntüden de kurtulmuş ve gergin bir cilde sahip olursunuz.  

BAL MASKESİ: 

1 adet yumurta 

1 yemek kaşığı bal 

4 damla rezene yağı 

4 damla sandal ağacı yağı 

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Tüm cildinize ve boyun bölgenize masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla cildinizi temizleyin. Yumurta akı cildi sıkılaştırırken, rezene yağı cildi pürüzsüzleştirir ve kırışıklıkları azaltır. Sandal ağacı yağı bağ dokusunu güçlendirir ve bal cildin yumuşamasına yardımcı olur.  

DENİZ YOSUNU MASKESİ: 

3 yemek kaşığı deniz yosunu 

4 damla rezene yağı 

2 yemek kaşığı aloe vera jeli 

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın ve cildinize parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. Maskeyi iyice yedirdikten sonra 15 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Ardından yüzünüze soğuk suyla şok uygulayın. Aloe vera jeli satın alabileceğiniz gibi evdeki bitkinizin yaprağındaki jeli de kullanabilirsiniz.  

SALATALIK MASKESİ: 

- Yarım salatalığı iyice ezin. Süzgeçten geçirin ve bu şekilde iyice suyunu çıkarmaya çalışın. Elde ettiğiniz salatalık suyunu tüm cildinize sürün. Cildiniz kuruyana kadar bekleyin. Soğuk su ile cildinizi temizleyin. Günde 1 kez uygulamanız tavsiye edilir.  

-Sade ve doğal yoğurt ile bir çorba kaşığı rendelenmiş salatalığı karıştırın. Tüm yüzünüze uygulayın. 10 15 dakika cildinizde bekletin. Ilık su ile yüzünüzü durulayın. Haftada 2 3 kere uygulayabilirsiniz. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder