Selülitlerden Kurtaran Yöntemler

40 oy, Ortalama : 4,20/5
Selülitlerden Kurtaran Yöntemler

İnsan vücudunda, yağ tabakasının düzensiz dağılımı sonucunda selülit oluşur. Selülit özellikle kol, bacak ve kalça bölgesinde oluşur ve portakal kabuğu görünümündedir. Cildin oldukça pürüzlü görünmesine neden olduğu için selülit istenmeyen bir oluşumdur. Selülitin oluşumunda en etkili olan faktörler genetik ve hormonal olanlardır.

Selülit sadece fazla kilo ile oluşmaz genetik faktörler sonucunda da normal kilolarında olan insanların vücutlarında oluşabilir.
Selülitin oluşmasını engellemek adına günlük hayatta yapılabilecek üç prensip vardır. Bunlardan ilk her gün düzenli olarak en az yarım saat olacak şekilde kardiyo çalışmaları yapmaktır. Kardiyo çalışmaları arasında yapılabilecekden en kolayı yürüyüştür. Bunun için spor salonlarına gitmeye bile gerek yoktur. Hatta açık hava yürüyüşleri ile daha fazla oksijen alındığı için, dolaşım sistemi için daha yararlı olmaktadır.

Selülitin oluşmasını engelleyen bir diğer prensip ise gün içerisinde her gün düzenli olarak ve en az iki litre su içmektir. Su, vücuttan ödemin atılmasını sağladığı ve dolaşım sistemini düzenlemeye yardımcı olduğu için selülitin oluşmasını da engelleyecektir.
Ayrıca selülit oluşumuna en çok neden olan faktörlerden biri fazla tuz tüketimidir. Tuz, vücutta su tutarak vücudun ödem biriktirmesine neden olur. Bu durum da selülit oluşumunu hızlandırır.

Tüm bunların yanı sıra selülitin oluşmasını engelleyecek diğer prensipler ise çay, kahve, gazlı içecekler ve alkol gibi bağımlılık yapan içeceklerin tüketilmemesidir. Bu tür içecekler de vücutta su tutulmasına neden olmaktadır. Bu nedenle selülit oluşumu hızlanmaktadır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder