Selülitsiz Vücuda Sahip Olmanın Yolları

3 oy, Ortalama : 4,33/5
Selülitsiz Vücuda Sahip Olmanın Yolları

Selülit hemen hemen her insanda görülen, portakal görünümünde olan yapılardır. Cilde sıkılık veren kolajen lifleri özellikle kadınlarda yağ hücrelerinin birikmesiyle selülit meydana gelir.

Doğru ve düzenli beslenme ile selülitlerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Azar azar ve sık sık yemek yiyin. Çay, kahve, kola ve alkol tüketimini azaltın.

Suyun birçok hastalığa yararı olduğu gibi, selülit için de çok etkilidir. Karpuz, üzüm, brokoli gibi çok su içeren gıdalar tüketerek cildin sıkılığını arttırabilirsiniz. Ayrıca bu besinler farklı vitaminler içerdiğinden cildi yeniler ve eski elastikiyetine kavuşmasını sağlar. Deri altı sıkılaşınca selülit oluşması önlenir.

Bacaklarda sıkılaştırmayı arttıracak egzersizleri yaparsanız selülitlerinizi ortadan kalkabilir. Özellikle 'lunge' denilen egzersizi düzenli yapmanız bacak kaslarınızı sıkılaştırmanızı sağlar. Bu hareket kalça ve bacaklarınızda kas oluşumunu arttırır. Bu egzersizi haftada 3-4 kez yapın.

Kafein maddesi bağ dokusundaki suyu geçici süreyle ortadan kaldırır ve kötü görüntüyü daha az fark edilir yapar. Selülit kremi olarak kafein içeren kremleri tercih etmelisiniz.

Birçok güzellik merkezinde uygulanan 'Liposuction' uygulaması ile selülitlerinizden kurtulmanız mümkündür. Bu uygulama; bacaklardaki yağları azaltır böylelikle selülit oluşumunu engeller.

Bir diğer yöntem de 'bronzlaşmak'dır. Özellikle yaz aylarında cildinizi ölü hücrelerden temizleyin ve bronzlaştırın. Daha koyu bir cilt rengiyle selülitlerinizin görünmesi daha zor olacaktır. Kremi vücudunuza iyice yaymalı ve hatta kalıcı bronzlaştıcı kremler kullanmalısınız. Böylece daha doğal bir görüntü elde edeceksiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder