Selülitten Kurtulmanın Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Selülitten Kurtulmanın Yolları

Kış mevsiminde ciddiye alınmayan selülitler yaz aylarına girilmesi ile baş belasına dönüşebiliyor. Selülitten kurtulmak için günde mutlaka 3 litreye yakın su tüketilmelidir. Her sabah uyandığınızda mutlaka 1 bardak ılık su içilmelidir. Bunun yanı sıra güne limonlu ılık su ile başlamak da ödemlerinizden kurtularak selülitlerin azalmasına yardımcı olacaktır.

Selüliti engellemek için mutlaka diyet yapmalısınız. Ancak yapılacak şok diyetler yardımı ile selülitlerden kurtulmak yerine onları daha da artırırsınız. Diyet ömürlük yediğiniz şeylere dikkat etmek olmalıdır. Haftada 3 kilo verdiren haftada 4 kilo verdiren şok diyetler selülitleri artırmaktadır. Sürekli kilo kaybı yaşamak ve onları tekrar almak vücuttaki dengeyi bozacak ve selüliti artıracaktır. Düzenli olarak yapılan diyetler zaman içerisinde selülitlerin yok olmasını sağlayacaktır. Yalnız sadece diyet ile selülitleri gidermek imkansızdır. Diyet sadece bir aracıdır. Diyeti ile birlikte düzenli spor yapılması ve egzersizler selülitleri giderecektir.

Selülitli bölgeye yapılacak masajlar da selülite neden olan yağları azaltacak ve dağılmasına neden olacaktır. Selülit yağ toparlanmasından kaynaklı olduğu için yağlı ve aşırı baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

Vücudunuzun nem dengesini korumalı ve sürekli nemlendirici kremler kullanmalısınız. Özellikle soya içeren kremler deformasyona uğramış selülitli bölgelere sürülüp nemlendirilmelidir.

Tuzdan uzak durulmalı günlük tuz kullanım miktarı 10 gramı geçmemeli, hatta tuz kesinlikle günlük kullanımdan çıkarmalısınız.

Selülitli bölgeyi azaltmak istiyorsanız düzenli olarak sıcak su ve soğuk su uygulaması yapılmalıdır. Öncelikle sıcak su ile problemli bölge lifler ile keselenmeli ardından soğuk su uygulaması yapılmalıdır.

Yeşil çay günde 3 fincan kadar tüketilmelidir. Kafein tüketimini azaltmalı, asitli içecekler selüliti artırdığı için asitli içeceklerden tamamen uzak durulmalıdır.

Egzersiz yapmak ve sürekli kan akışınızı hızlandırmanız gerekmektedir. Bacakları çalıştıracak sporlar yapılmalıdır. Günde tempolu şekilde en az yarım saat yürünmesi selülitleri azaltacaktır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder