Sıcak Havalarda En Çok Yapılan Makyaj Hataları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Sıcak Havalarda En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Sıcak havalarda sabit bir makyaj elde etmek biraz zahmetlidir. Çünkü sıcak hava ve nem birleşince makyajınızın ömrü hızla tükenir. Sıcak havalarda yapılan en büyük makyaj hatası yağ bazlı fondöten kullanmak ve kalıcı olacağı sanılarak yüze kat kat ürün uygulamaktır. 

Yazın kesinlikle su bazlı fondötenler tercih etmelisiniz ve makyajınızı mat bir pudra yardımı ile sabitlemelisiniz. Böylece kalıcı olması için kat kat ürün uygulamamış olursunuz. Kat kat uygulanan ürün nem ve sıcakla birleşerek yüzde çamurumsu bir tabaka halini alır, en ufak bir dokunuşta da bölge bölge makyaj dağılır ve boşluklar oluşur. Cilt tonunuza eşit renkte ürün kullanmadıysanız da renk farkı nedeniyle lekeli bir görüntü ortaya çıkar. 

Yapılan en büyük hatalardan bir diğeri ise su bazlı maskara, eye liner , dip liner ve göz kalemi kullanmaktır. Su bazlı göz makyajı ürünleri nem ve sıcakla birlikte dağılmaya oldukça müsait olup kalıcı bir makyajın imkansız hale gelmesine neden olurlar. 

Pudra tercihlerinizi de fondötenleşmeyen ve mat ürünlerden yana yapmalısınız. Bir çok markanın sürdükten sonra ya da ıslatarak kullanıldığında fondötenleşen pudrası mevcut, bu pudraları kış aylarında fondöten kullanmayacağınız zaman tercih etmeniz daha doğru olacaktır. 

Sıcak havalarda makyaj öncesinde yüzünüzü yağ bazlı kremlerle değil su bazlı nemlendiricilerle nemlendirmelisiniz. Güneş koruyucunuzu makyajdan önce mutlaka uygulamalısınız. Cildiniz nemlendirici ve koruyucuyu emdikten sonra makyaja başlamalısınız. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder