Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı

14 oy, Ortalama : 4,43/5
Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı

Sigara denilen zararlı madde iç organlara zararlı olduğu kadar cilde de zarar vermektedir. Sigara içenlerin hemen hepsinde ciltte bazı değişiklikler meydana gelmektedir. Bu değişiklikler cilt için sağlıklı değildir. Ciltte sararma, cilt kırışıklığı, cilt lekesi, yaşlanma, cilt kuruluğu gibi sorunlar yaşanır. Bu yaşanan sorunlara sebep olan tek şeyin sigara olduğunu unutmayınız. Peki, yaşanan bu sorunlar için cilde gereken bakım için neler yapılmalı ona da bir bakalım. 

Sigara içen kişiler için en iyi bakım yolu sigarayı bırakmalarıdır. Ama sigara bırakamıyorsa yapmaları gereken aşağıdaki bakım maskelerini uygulamaktadır. 

Sigara içen kişiler için armut çok faydalı olacaktır. Armudu iki parçaya bölelim. Daha sonra armudu robottan geçirelim. Suyunu elde ettiğimiz zaman bir kaseye alalım. Daha sonra pamuk yardımı ile armut suyunu cildimize sürelim. Her akşam bu maske sayesinde sigaranın cilde bıraktığı izler gitmiş olacaktır. 

Sigara için diğer maske ise, 

Avokado, bal ve limonu gereken miktarda gene karıştıralım. Bu karışımı krem haline gelene kadar bekletelim. Daha sonra krem haline gelen karışımı cildimize sürelim. Cildimize sürdüğümüz bu karışım sayesinde ciltteki renk değişimi eski haline gelmiş olacaktır. 

Sigara içen kişiler için diğer bakım önerileri içinde ise cildi sürekli yıkama işlemi yer almaktadır. Cilt beyazlatıcı bir sabun sayesinde cilt eski renk tonuna dönmüş olacağı gibi ciltteki lekelerde ortadan kalkacaktır. 

Sigara içen kişinin cildin kuruduğu gözlenir. Bunun için nemlendirici sürmeniz cilt kuruluğu için fayda verici olacaktır. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder