Sıkılaştırıcı Kil Maskesi Yapımı

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Sıkılaştırıcı Kil Maskesi Yapımı

Sağlıklı bir cilt sıkılaştırılmış, kırışık ve sarkma olmayan ayrıca ciltte leke, sivilce ve siyah nokta olmayan bir cilttir tüm sorunlarınıza cevap verecek bir maske tarifi olan kil maskesi ile tüm sorunlarınızdan kurtulun.

Bir yemek kaşığı kil, iki yemek kaşığı limon suyu ve iki yemek kaşığı maden suyu bunları iyice karıştırın ve cildinize uygulayın göz ve göz çevresi, dudakların hariç yüzünüze iyice uygulayın ve maskeyi 20-25 dakika kadar cildiniz de beklettikten sonra ılık su ile çıkartın kil maskesini bu maskeyi hafta da iki defa ve 3-4 hafta düzenli bir şekilde uygulayın cildiniz ilk uygulama da sonra bile sıkılaştığını göreceksiniz.

İki yemek kaşığı kil, iki yemek kaşığı limon suyu, bir adet yumurtanın akı ve bir çay kaşığı zeytin yağını ilk önce yumurtanın akını iyice bir kasede çırpın ardında limon suyu, zeytin yağını ve en son kili yavaş yavaş karışıma katın ve sürekli karıştırın karışımı sağlayınca cildinize uygulayın iyice 20-25 dakika kadar cildiniz de beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu kil maskesini hafta da iki defa ve 3-4 hafta uygulayın. Ayrıca kil maskesi ciltte ki lekelere, sivilcelere, siyah noktalara, kırışıklara iyi gelir cildinizi sıklaştırır olduğunuz daha da genç görünmenizi sağlar. Kil maskesini her cilt tipine uygulayabilirsiniz.

Ayrıca cildi sıklaştırmak için bolca meyve ve sebze tüketin, balık tüketin, gün de iki litre su için. İçin de bitkisel yağlar bulanan ceviz, fındık, badem tüketin beslenmenize ve uykunuza dikkate edin. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder