Sivilce İzleri Nasıl Geçer

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Çoğunlukla ergenlik döneminde karşılaşılan sivilce problemleri, önlem alınmadığı zaman ileri ki yaşlarda da karşımıza çıkmaktadır. Cilde yanlış uygulamalar yapıldığı taktirde zamanla kaybolan sivilceler, yerini izlere bırakmaktadır. İltihaplı sivilce ve akneleri sıkarak ondan kurtulmaya çalışmak, kalıcı izlere neden olan yanlış yöntemlerden biridir. Ciltte sivilce ve aknelerin çıkmasının bir çok nedeni vardır. Bunların içerisinde stres, gerginlik, üzüntü ve uykusuzluk ön plandadır. Makyajın doğru ve tam anlamıyla temizlenmemesi, ucuz ve yanlış makyaj malzemeleri kullanımı da sivilce ve aknelere yol açmaktadır. Genellikle yağlı bir cilde sahip olanların sık sık karşılaştığı sivilce problemleri ve sivilce izlerini önlemek için çeşitli yöntemler vardır. Tekrar belirtmek gerekirse, cildinizde oluşan sivilce ve akneleri sıkmak yanlış bir yöntemdir.

Maske Kullanımı

Sivilce probleminin en etkili yöntemlerinden biri olan maske uygulaması, hem sivilce çıkmasına engel olur, hem de daha önceden kalan sivilce izlerine etki ederek ciltteki doku kaybını ortadan kaldırır. Limon suyu ve karbonat ile hazırlayabileceğiniz pratik bir maskedir. Uygulamadan önce, cildinizin temiz ve kuru olduğuna dikkat etmelisiniz. Böylece uyguladığınız maske cildinize kolayca nüfuz ederek, daha çabuk iyileşme sağlayacaktır. Limonun bakteri temizleyici bir etkisi olduğu gibi, karbonatın da parlak ve gerginleştirici bir etkisi vardır. Bu maske sayesinde cildimiz daha sağlıklı, parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır. Maskenin ciltte bekleme süresi en fazla 10 dakikadır. Yakıcı bir özelliğe sahip olan bu maske, hassas ciltlere ters etki yapmaması için en fazla 10 dakika sonra yüzünüzü durulamanız tavsiye edilir.

Sivilce Karşıtı Krem

Cilt yapınıza uygun kremler sayesinde de sivilce izleri ve sivilce problemlerinizden kurtulmanız mümkündür. Bu kremleri cilt doktorunuza danışmadan kullanmanız önerilmez. Krem çeşitlerinin çok fazla oluşu ile; ciltteki yağ oranı, sıvı kaybı ve doku eksiklikleri göz önünde bulundurularak, hangi kremi kullanmanız gerektiği kesinlik kazanır.

Bitkisel Çözümler

Elma Sirkesi, içinde barındırdığı vitaminlerden dolayı cilde çok faydalıdır. Sivilcelerin kaybolmasından arta kalan boşlukları doldurarak, cildin doku oluşturmasına yardımcı olur. Günde iki defa pamuk yardımı ile cilde sürülmesi ve 10 dakika kadar bekletilip durulanması gerekmektedir.

Bu yöntemler ile sivilcelerin yol açtığı problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder