Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır ?

Bir çok nedenden dolayı oluşan sivilceler günlük hayatta ve makyaj yapımında çıkardığı zorluklarla kadınların kabusu haline gelmiştir. Sivilceli yüze uygulanan makyajda deri üzerinde renksiz kabarcıklar görünür, kimi zaman sivilcenin rengi de kapatılamaz ve bu da kusurlu bir görünüme, başarısız bir makyaja sebep olur.Bu sorunun engellenmesi için çeşitli makyaj malzemeleri çıkarılmış ve makyaj teknikleri geliştirilmiştir. Bu malzeme ve teknikler yardımıyla sivilceleri kapatmanın yolları:


İlk aşamada yüzünüzü arındıracak bir yüz temizleme jeli, tonik vb. ile yıkayıp durulayın.
Ten renginize uygun olarak tercih ettiğiniz kapatıcıyı sadece sivilcelerinizin üstüne uygulayın. Böylelikle sivilcelerin rengi yok olur, kabarık bir görüntü kalır.
Kapatma işleminin ardından, kapatıcının oluşturduğu renk karmaşasını engelleyecek ve cilt tonunuzu eşitleyecek olan fondöteni uygulayın. Fondöten bir kapatıcı değildir, renk eşitleyicidir yani tüm yüzünüzün aynı renk tonunda görünmesini sağlar. Bu sebeple sivilcelerinizi kapatmaz, kapatıcının ardından oluşan kabarık görünümleri yok eder. Fondöteninizi yüzünüzden bir ton koyu olarak tercih etmeniz daha yararlı olacaktır. Ayrıca asla elle uygulama yapmayınız. İçerisinde bulunan katkı maddeleri sebebiyle zaten sivilcelere zararlıolan fondöten, elinizdeki mikroplarla birleştiğinde sivilcelerin ömrünün uzamasına ve yeni sivilce oluşumuna sebep olur. Fondöten fırçası kullanarak fondöteninizi yüzünüze eşit ve sağlıklı bir şekilde dağıtabilirsiniz.
Son aşama olarak yüzünüzle aynı tonda bir pudrayı sünger yardımıyla yüzünüze eşit bir şekilde dağıtın. Bu işlem yağlı cilt görünümünü engeller ve kusursuz bir cilt görünümüne ulaşmanızı sağlar.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder