Sivilceler Nasıl Geçer ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Sivilceler Nasıl Geçer ?

Sivilce bazı insanlar için korkulu rüyadır. Bu korkulu rüyadan sizleri uyandırmaya geldik. Bu başlık altından sizlere sivilceleri geçirmek için birkaç öneride bulunacağız.

Sivilceler ergenlik döneminde ortaya çıkan içi iltihap dolu gözeneklerin kapanması ile oluşan bir cilt sorunudur. Bu sorun için yapacağınız ilk iş gözeneklerini temiz tutmanızdır. Gözenekleri temiz tutmak için ise, ilk önce makyaj sonrası iyi bir temizleme ürünü ile cildinizi makyajdan arındırmamızdır. Ayrıca günde iki kere cildinizi sizin cilde uygun bir sabunla cildinizi yıkamanızdır.

Ayrıca sivilcelerden kurtulmak için ise yapmanız gereken doğal yollarla maskeler kullanmaktır. Bu maskeler ise,

Bal ve tarçın maskesi:

İki yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçını evde doğal olarak hazırlayacağınız maskeyi akşamları yatmadan önce yüzünüze sürünüz. Bu işlem sonunda yüzünüzdeki sivilcelerden kurtulmuş olacaksınız.

Elma sirkesi ise diğer doğal maskelerden biridir. Elma sirkesi sivilceleri kurutacağını söylemekle birlikte sivilce oluşumuna da engel olmaktadır.

Bir adet papatya suyundan elde edilen maske ile yüzünüzü yıkayınız. Bu da sivilcelerin geçmesi için sizlere yardımcı olacaktır.

Cildin hem kurumaması için hem de sivilce oluşumuna engel olmak için nemlendirici kullanınız. Nemlendirici ile cildiniz daha iyi bir duruma gelecektir.

Bol bol su için. Su cilt için en iyi temizleyiciler arasında yerini birinci sırada almaktadır.

Ayrıca dengeli beslenin ve dengeli beslenmenin yanında düzenli bir uyku saatiniz olsun.

Yastık kılıfı, sabun, havlu, makyaj malzemeleri gibi ürünler size özel olmalıdır. Kimsenin kullanmamasına dikkat ediniz.

Yüzdeki çıkan sivilcelere dokunmayınız. Bu durum sivilce patlaması sonucunda suyun yüze dağılması dahilinde daha çok sivilce çıkmasına neden olacaktır.

Bütün bu adımlarda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise maskelerin cilt tipiniz için uygun olmasıdır. Aksi takdirde kaş yapalım derken göz çıkarmış olursunuz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder