Sivilceleri Önlemenin Yolları

1 oy, Ortalama : 5,00/5
Sivilceleri Önlemenin Yolları

Sivilcelerle başa çıkmak için yapmanız gereken birkaç yöntem ve uygulama var sivilceler daha çok ergenlik döneminde başlayıp bazı cilt tiplerinde devam eden bir süreçtir. Yağlı ciltler daha çok sivilce oluşumunu yatkındır cildinizi tanıyın ve ona göre uygulamalar yapın.

İlk adım cildinizi tanıyın, yüzünüzü yıkayın haftada 3-4 defa sabunla yıkayın yağ arındırıcı sabun kullanın. Makyaj, ter bezlerin tıkanması, çevrede ki toz gibi şeyler ciltteki hava boşlukların kapanmasını neden olur ve sivilce oluşumunu hızlandırır.

Stres, sivilce oluşumunu tetikleyen başka bir neden de strestir. Stresle başa çıkmaya çalışın.

Limon, haftada 2-3 def a yüzünüze yarım limon suyu kadar sivilcelerin oluşabileceği bölgeye masaj yaparak uygulayın 10 dakika kadar bekletin ardında ılık su ile yıkayın.

Su, günde en az 2,5 litre su için sivilce oluşumunu önleyen bir uygulamalardır.

Yağlı ve kızartmalardan uzak durun bunlar yağ oranını vücutta artmasına neden olur ve bu olay sivilce oluşumunu hızlandır.

Meyve, bolca meyve tüketin özellikle elma ve salatalık sivilcelerin oluşumunu engellemektedir.

Sirke, üzüm ve elma sirkesi haftada 2-3 defa iki yemek kaşığı kadar sirke suyunu salataya veya bir su bardağı suya katıp için yağ oranının normal düzeyde olmasını sağlar ve sivilce oluşumunu engeller.

Sebze, bolca sebze tüketin sebzelerin içinde ki birçok vitamin grubu yer almakta ve bu vitaminlerin sivilceleri önlemektedir.

Oluşan sivilceleri önlemenin başka bir yolu da duş aldıktan sonra ve yüzünüzü yıkadıktan sonra gül yağı, badem yağı, limon suyu gibi uygulamaları yüzünüze uygulayın. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder