Sivilceye Ne İyi Gelir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Sivilceye Ne İyi Gelir ?

Sivilce, ergenlik dönemiyle birlikte kişinin hayatına girer. Ergenlik döneminden sonra ise çok çeşitli nedenlerden dolayı yüz ve vücudumuzun diğer bölgelerinde kendini gösterir.

Ergenlik döneminde hemen herkesin özellikle yüz bölgesinde fazla sayıda görülen sivilcelerden, ergenlik sonrasında kurtulmak daha kolaydır.

Çünkü ergenlik vücudumuzdaki hormonların fazlasıyla aktif olduğu bir dönemdir. Ergenlik döneminde amaç, sivilcelerin leke bırakmamasını sağlamaya çalışmaktır. Ergenlikten sonra ise vücudumuzda çıkan sivilcelerden farklı yöntemler deneyerek kurtulmak mümkündür.

SİRKE

Doğal bir antibakteriyel olan sirkeyi, sivilcelerin görünümünü düzeltmek ve iltihapların daha kolay kurumasını sağlamak amacıyla kullanmak mümkündür. Kokusu hoş olmasa da, sivilcelerde bulunan bakterileri kısa sürede uzaklaştırmak için faydalı bir yöntemdir. Bir yemek kaşığı sirkeyi, iki yemek kaşığı su ile seyreltin. Ardından pamuk yardımıyla sivilcelerin üzerine sürün ve 5 10 dakika kadar kurumasını bekleyin. Ardından bol su ile cildinizi temizleyin ve nemlendiriciyle nemlendirin. Bu işlemi bir kaç defa tekrar ettiğinizde yüzünüzdeki farkı göreceksiniz.


ASPİRİN

Sivilcelerden kolayca kurtulma yöntemlerinden biri de aspirindir. Kısa sürede sivilceleri kurutur ve aynı zamanda tahriş olan kızarmış cildinizi de iyileştirir. 2 3 adet aspirini ezin. Ardından az miktarda su ile krem haline getirin. Sivilceli bölgelerinize uygulayın. 15 20 dakika kadar kurumasını bekleyin. Ardından ılık su ile cildinizi temizleyin.


LİMON

Limon, sivilcelerden kurtulma yöntemleri arasında en bilinenlerdendir. Limon suyu, içerdiği asit ile birlikte sivilceli bölgedeki fazla yağı alır ve sivilceyi kurutur. Yarım limonu sıkın ve tazeyken pamuk yardımıyla sivilceli bölgeye uygulayın. 15 20 dakika bekletin ve bol suyla durulayın. Limon suyunu uzun süre cildinizde bekletmeyin. İçerdiği asit cildinize zarar vererek tahriş edebilir.


SARIMSAK

Doğal antibiyotik olarak bilinen ve her derde deva olduğu söylenen sarımsak, sivilce konusunda da son derece fayda sağlar. Orta boy sarımsağı bir çatak yardımıyla güzelce ezin. Ardından sivilceli bölgelere sarımsağı sürün, ancak ovalamayın. 20 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Hassas ciltlerde kızarmaya neden olacağından, bu yöntemi akşamdan uygulamakta fayda vardır.


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder