Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir ?

Her zaman cildimize gösterdiğimiz önem yerini korumalıdır.Cilde önem göstermek, bakım yapmaktan ve bol su tüketmekten geçer. Ciltte belki de bizi en çok rahatsız eden noktalardan birisi, akneler ve siyah noktalardır.

Bu yazımızda siyah noktaların nasıl oluştuğu ve nasıl temizlendiğiyle ilgili olarak sizlere bilgilendirme sağlamış olacağız.

Siyah noktalar yüzünüzün T bölgesinde yoğunlaşır. Bu alandaki yağlanma ve terleme daha fazla olduğu için, siyah noktaların oluşumu daha da yoğunlaşmaktadır.

Siyah noktaların oluşumu da geçmesi de biraz zaman alır. Bu yüzden siyah noktaların geçmesi için sabırlı olmalı ve düzenli olarak cildimizi temiz tutmamız gerekmektedir.

Siyah noktalarınızı kesinlikle sıkmaya çalışmayın.Sıktığınız zaman cildin tahriş olmasına neden olacak ve gözeneklerin altında bulunan hücrelerin zarar görmesine neden olmuş olacaksınız.

Adım adım cilt temizlemeyle bu sorunu ortadan kaldırabilir, sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Cilt temizlemek için ilk olarak yüz temizleme jeliyle yüzünüze dairesel hareketler yaparak ve ılık suyla durulayarak temizleyebilirsiniz.

Daha sonra yapacağınız siyah nokta temizleyici peeling ya da maskeyle cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Daha sonra tonikle cildinizi yatıştırıp, nemlendirici bir kremle cildinizi yumuşacık hale getirebilirsiniz.

Bu adımları haftada 2 kez uygulamalısınız.

Bu işlemleri yaptıktan sonra, cildinizin daha canlı ve temiz olmasını sağlayacak, siyah noktaların oluşumunu da engellemiş olacaksınız.

Bu adımları rutin olarak tekrarlamanın dışında çok basit ve evde yapılabilir bir karışımlar 2,3 uygulamada siyah noktalarınızın kaybolduğunu göreceksiniz.

Bunun için ilk olarak; 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı kaşığı karbonatı karıştırın. Bu karışımı cildinize uyguladıktan 15 dakika sonra temizleyin. Bu işlemi haftada 2 kere uyguladıktan sonra, siyah noktalarınızın gözle görülür şekilde azaldığını ve kaybolduğunu göreceksiniz.

Bu maskeyi çok uzun süre cildinizde tutmamanızı önerir, bu notları mutlaka bir yere yazıp, uygulamanızı da öneririz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder