Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

216 oy, Ortalama : 3,96/5
Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Cilt sorunlardan biri olan yüz deki siyah noktalar ciltte kötü bir görüntünün oluşmasına neden olmaktadır. Siyah noktalar genelde geniş gözeneklerde daha çok oluşmaktadır. Siyah noktalardan kurtulmak için evde doğal çözümlerle bu sorunuzdan kolayca kurtulabilirsiniz size iki maske tarifi bu sorunuzdan kurtulabilirsiniz.

Yumurta akı ve zeytinyağı, iki yumurtanın akını bir kaseye de iyice çırpın köpük köpük oluncaya kadar devam edin ardında tüm yüzünüze özellikle siyah noktaların olduğu bölgeye iyice uygulayın ve parmak uçlarınıza masaj yapın 1-2 dakika kadar ardında bu maskeyi 20 dakika kadar bekletin yüzünüzde ardında ılık su ile yıkayın ve bir yemek kaşığı zeytin yağını yüzünüze uygulayın. Bu uygulamayı haftada üç gün de bir uygulayın ve bir ay kadar devam edin cildinize parlaklık gelecektir ve siyah noktalarda her uygulama sonrasında siyah noktalarınızın renginin açıldığını göreceksiniz.

Karbonat ve yoğurt, yapmanız gereken bir yemek kaşığı karbonatı içine bir yemek kaşığı yoğurt katın iyice bu ikiliyi karıştırın karışımı sağlayınca ilk önce siyah nokta olan bölgeye uygulayın ardında kalan maskeyi yüzünüze uygulayın. 20 dakika kadar bekletin yüzünüzde ardında ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2-3 gün yapın ve bu maskeye 1-1,5 aya kadar devam edin. Ayrıca siyah noktalar dışında sivilce ve yüzdeki lekelere de iyi gelen bir uygulamadır. Bu maskeyi yüzünüz de yıkadıktan sonra bir çay kaşığı kadar badem yağı, argan yağı, gül yağı gibi yağlardan biriyle yüzünüze uygulayın cildinizin kuruması için. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder