Soft Kısa Saç Modelleri ve Merak Edilenler

4 oy, Ortalama : 4,50/5
Soft Kısa Saç Modelleri ve Merak Edilenler

Saçlarınızı kısacık kestirerek stilinize feminen bir hava katabilirsiniz. Uzun saçların aksine kısa saç modelleri kullanım ve bakım açısından çok daha rahat etmenizi sağlar. Ayrıca saç modelinizin uzun ya da kısa olmasından çok yüzünüze yakışan ve tarzınıza uygun bir model olması daha önemlidir.

Soft ve Popüler Kısa Saç Modelleri:

1. Klasik Kısa Saç Modeli

Daha çok oval ya da yuvarlak yüz tipine sahip olan kadınlara yakışan bir saç modelidir. Kadınların ifadesini yumuşatıp yaşını küçülten, sevimli ve feminen bir ifade katan saç modeli özellikle düz saçlıların kolayca şekillendirebileceği bir saç kesimidir.

2. Yumuşak Kısa Saç Modeli

Dalgalı ve kıvırcık saçlar için ideal bir saç kesimi olan yumuşak saç kesimi bol katlı ve rastgele kesilmiş gibi durur. Ayrıca bu kesim elmacık kemiklerinin görünümünü de yumuşatır ve gözleri ortaya çıkarır.

3. Bob Kısa Saç Modeli

Tüm saç tiplerinde rahatlıkla kullanılabilen bob saç kesimi özellikle çalışan kadınların sıklıkla tercih ettiği modern bir saç modelidir. Tepe ve kulak hizasındaki saçlar, daha kısa kesilerek kabartılır, saçın ön kısımları daha uzun bırakılır. Özellikle de kıvırcık saçlara ekstra havalı bir görünüm kazandırır.

4. Asimetrik Kısa Saç Modeli

Daha çok dalgalı ve kıvırcık saçlara uygun olan asimetrik saç kesimi, en popüler ve beğenilen saç modellerindendir. Saçların dağınık ve rastgele şekilde kesilmesi, saçların yan kısımlardan kazınması asimetrik kesimin özelliğidir. Alışılmış saç kesimlerinin dışına çıkmak istiyorsanız mutlaka denemeniz gereken bir modeldir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder