Solgun Ciltler İçin Maske Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Solgun Ciltler İçin Maske Önerileri

Solgun cilt her sabah uyandığımızda aynada karşılaştığımız cilt gibidir. Aşırı kurumaya veya yağlanmaya, ölü hücrelerin olması, gözeneklerin kapanmış olması, sigara gibi ürünlerin kullanıldığı bir cilt solgun cilttir. 

Solgun cilt için birçok maske tarifi vardır. Bu maske tariflerine geçmeden önce solgun ciltler için birkaç tavsiyede bulunalım. 

Solgun ciltlerde kuruma daha çok gözlenir. Bu durum için su içmek çok önemlidir. Eğer cildiniz solgun ise su içiniz içtiğiniz su cildinize canlılık verecektir. 

Solgun bir cilt için temizlik çok önemlidir. Her sabah cildinize uygun bir sabunla solgun olan cildinizi temizleyiniz. Böylece maskeye ihtiyaç kalmadan cildiniz canlanır. 

Ama en etkili yol maskedir diyenler için solgun ciltler için maske tariflerine bakalım. 

Maskeyi hazırlamak için iki yemek kaşığı yoğurdu bir kaseye alalım. Sonrada limon yağından birkaç damla içine damlatalım. Göz çevresi hariç bütün cilde sürelim. On dakika kadar maske ile bekleyiniz. Daha sonra soğuk su işle maskeyi yıkayınız. Bu maske solgun ciltler için en iyi maskedir. 

Sandal ağacı tozu ve ayrıca bir muzu bir kapta iyice ezelim. Krem kıvamına gelen maskeyi daha sonra cildimize sürelim. Soluk olan cilde canlılık katar. 

Gene yoğurt ve bal maskesi de süper ikili olmaktadırlar. Yoğurt ve balı bir kapta birleştirip soluk olan cildimize sürelim. Bal cilt gözeneklerin açılmasını sağlar ve oksijen geçişi için kolaylık olacağından cilt daha canlı ve daha parlak görünmeye başlayacaktır. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder