Stiletto Ayakkabı Modelleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Stiletto Ayakkabı Modelleri

En Sexy Ayakkabı Stiletto
Hayatımıza giren moda programları vasıtasıyla sıklıkla duyduğumuz stiletto nedir? Stiletto seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?
Bu yazıda tüm bu soruların cevaplarını bulacaksınız.
Güzel görünmek, şık giyinmek tüm kadınların doğasında vardır. İşte tam bu noktada stiletto vazgeçilmez oluyor. Düğünlerin , baloların, davetlerin , şık akşam yemeklerinin aranan ayakkabısı oluyor.
Stiletto kelime anlamı olarak yüksek topuklu ayakkabı kavramına karşılık gelmektedir. Stilettonun gündeme gelişi 1950'li yıllara kadar uzanıyor. Stilettonun arkasındaki iki önemli isim Fransız Roger Vivier ve İtalyan tasarımcı Salvatore Ferragamo'dur.
Stiletto seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Öncelikle ayak yapımıza uygun bir ayakkabı seçmeliyiz. İnce bir ayak yapısına sahipseniz sivri burunlu ayakkabılar oldukça şık duracaktır fakat taraklı bir ayak yapınız varsa tercihinizi uç kısmı daha geniş ve yuvarlak olan bir stilettodan yana kullanmalısınız.,
Stilettoyu tercih ettiğiniz konseptte dikkat etmeniz gereken diğer bir unsur. Gece kullanımları için ayağın iç tarafa bakan kısmının açık olduğu bir model sizi gecenin en şık kişisi olmaya aday gösterecektir. Gündüz kullanımları için ise daha kısa ve geniş burunlu bir stiletto seçimi daha doğru bir tercih olur.
Peki bu sezonun trend stiletto model ve renkleri neler? Öncelikle klasik stiletto modelleri popülerliğini hala koruyor. Klasik bir model seçimi sizin için kurtarıcı olabilir. Bunun yanı sıra bilekten bağlamalı bantlı modeller , süet, kadife ve rugan modeller de trend. Kırmızı ve bordo renkler stilettonun vazgeçilmez renkleri . Saks mavisi ve pudra tonları bu sezon dikkat çeken renkler arasında. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder