Su Dalgası Saç Modelleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Su Dalgası Saç Modelleri

Su Dalgası Saç Modelleri

Su Dalgası Saç Modelleri 

Saçlarda en çok tercih edilen saç modeli su dalgası saç modelleridir. Hem günlük hayattaki kullanım rahatlığından, hemde saçları olduğundan daha hacimli gösterdiğinden sıkça tercih edilmektedir. Kuaförlerde, evlerde yada kendi başınıza. İstediğiniz her yerde dalgalı saçlar yapabilir ve saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz. Dalgalı saçların birden fazla çeşidi vardır. Uzun saçlar için ayrı, kısa saçlar için ayrı, iri dalgalar, perma usulü dalgalar, bukle yapılıp dağıtılarak yapılan dalgalar, örgüyle yapılan dalgalar vb şekillerde arttırılabilecek çeşitle dalga modeli mevcut. 

İri dalgalar için en büyük bigudilere saçlarınızdan büyük tutamlar alıp bigudiye sarın, daha sonradan fön makinasıyla bigudiye ısı verin ve sardığınız tutamları teker teker açın ve sprey sıkarak sabitleyin. Dünya starlarının sıkça uyguladığı bu yöntem, hem pratik hem de kullanışlı. 

Doğal dalgalar için, saçlarınızı büyük yada minik dalgalar isteğinize göre küçük yada iri örgüler yapın. Düzleştirici ile örgülerinize bastırın. İyice şeklini aldıktan sonra açıp istediğiniz şekli vererek dalgalı saçlarınızı kullanabilirsiniz. 

Eğer benim saçlarım ince, perma gibi minik minik kıvırcık olsun, saçlarım hacimli ve çok görünsün diyenlerdenseniz. Saçlarınızı çok az tutamlar halinde alın. Bir örgü şişi temin edin. Ayırdığınız tutamları şişe sarınız ve üstünü düzleştirici ile bastırınız. Tümünü bitirdikten sonra başınızı önünüze eğip ellerinizle dağıtın. Spreyle sabitledikten sonra saçlarınızı geriye doğru atıp istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder