Su İçmenin Cilde Faydaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Su İçmenin Cilde Faydaları

Vücudumuzun %60 'ını oluşturan suyun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Çünkü insan organizmasını oluşturan en küçük yapı taşımız olan hücrelerin bile büyük çoğunluğu sudan oluşur. Hücreler organları ve diğer vücut bölümlerimizi oluşturduğu için, suyun vücudumuz için ne kadar vazgeçilmez olduğu hakkında fikir sahibi olabiliriz.

Su her şeyden önce cilt için ihtiyaç duyduğu nemi sağlam konusunda birinci sırada yer alır. Kozmetik ürünler ve kremlerden çok insan vücudu için gerekli nemin sağlanması ve tutulması için bol bol su içmek gerekir. Bu durumda hücreler elastik yapısını daha çabuk kazanırlar. Cildimiz de bu durumda daha genç görünür ve parlaklık kazanır. Su pek çok yönden vücutta istenilmeyen maddeleri atmak için tam bir taşıyıcıdır. Eğer vücutta biriken toksik maddeler çok fazla birikirse vücut bunları uzaklaştırmak için suya ihtiyaç duyar. Ne kadar çok su içersek vücudumuzda toksik madde birikimi de o kadar azaltılmış olur.

Suyun çok az alındığı vücutlarda hücrelerin büzüşmesi ve dehidratasyona uğraması sonucunda vücutta dehidrate olur ve deri buruşmaya ve kırışmaya başlar. Bu aslında sağlığımız için oldukça zararlı bir durumdur. Bu durumda birey yaşlı bir görünüme kavuşur hem de vücut fonksiyonları sağlıklı bir şekilde işlemez. Bunun için insan vücudunun günde en az 1,5 litre, sıcak havalarda ter ve sıcaklık nedeniyle sıvı kaybının fazla olması nedeniyle de en az 2,5-3 litre su içmesi gerekmektedir.

İnsan vücudu daima bir değişim ve yenilenme içerisindedir. Vücudumuzda sürekli olarak yapım ve yıkım olaylarının devam etmesi için suya olan ihtiyacımız çok fazladır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder