Tatlı Krizini Önlemenin Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Tatlı Krizini Önlemenin Yolları

Tatlı krizi özellikle kadınların yaşadığı bir durumdur.Bitmek bilmeyen çikolata yeme istekleri ve şerbetli tatlı istekleri en sıkkadınlarda görülmektedir. Tatlı krizini önlemek istiyorsanız kesinlikle aç kalmamaya özengöstermelisiniz. Aç kaldığınız sürede kan şekeriniz düşecek ve tatlı yemeisteği oluşturacaktır. Düzenli beslenilmeli ve aç kalmamaya dikkat edilmelidir.

Vitamin ve mineralleri düzenli almaya özen göstermelisiniz. B vitamini içerengıdaları, C vitamini içeren gıdaları, karnitin içeren ve krom içeren gıdalarıalmaya gayret etmelisiniz. Günde en az 3 litre sıvı almaya çalışın. Yaşanacak sıvı kayıpları bazıdurumlarda beyin tarafından tatlı isteği olarak hissedilmektedir. Bol bol sıvıalın. Uykusuz kalmaya çalışın. İyi şekilde dinlenin. Vücudunuz ayakta kalmayaçalıştığı sürece tatlı isteği oluşacaktır. Egzersizler vücutta mutluluk hormonunu artıracaktır. Düzenli egzersiz yapmayagayret edin. Yavaş tempoda yürüyüşler veya uzun soluklu bir koşuya çıkmak sizimutlu edecektir.
Eğer hala tatlı krizine giriyorsanız sıcak ve uzun bir duş alın. Tatlı kriziyaşadığınız dakikalarda dikkatinizi başka şeylere odaklamaya çalışın.

Eğer illa ki tatlı bir şeyler yemek istiyorsanız da ağır ve aşırı kalorilitatlılar yerine doğal tatlandırıcı içeren sütlü ve hafif tatlıları tercih edin.Yapay tatlandırıcılar içeren tatlılar tatlı krizinizi çıkmaza sokacak vebağımlılık yaratacaktır. Yapay tatlandırıcı içeren tatlılar yerine meyve yemeyegayret edin. Ay çekirdeği, tarçın, tatlı patates ve badem gibi besinleri tatlıkrizine girdiğiniz dakikalarda tüketebilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder