Tek Çare Boşanmak Mıdır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Tek Çare Boşanmak Mıdır ?

Biz insanlar doğar, büyür ve evleniriz. Genel olarak hayatlarımız bu şekilde işler. Ancak bu noktada bazen işler sekteye uğrayabilir. Büyük hayaller ve umutlar ile kurulan yeni ailede zamanla sorunlar türemeye başlayabilir. Eşler arasındaki sevgi ve saygı bağlarının gevşemesi, eşlerden birinin sadakatsizliği, eşlerin birbirlerini yıpratması gibi durumlar akıla boşanma düşüncesini getirebilir. Boşanmak bazen tek çare gibi gelebilir. Bu durumu üç başlıkta ele alabiliriz.

SİNİR ANINDA GELEN BOŞANMA İSTEĞİ


Son zamanlarda bazı konular yüzünden eşinize karşı sinirlenip, bunu içinizde biriktirdiyseniz; artık sabrınızın sonuna geldiğiniz o patlama anında, ister istemez boşanma fikrini düşünebilirsiniz. Böyle bir anda “keskin sirke küpüne zarar” gibi bir durumla karşı karşıya olduğunuzu bilmeniz gerek. O ortamdan uzaklaşarak sakince düşünmeye deli gibi ihtiyacınız var demektir. Sakin kafayla şunu düşünün; onsuz gerçekten yapabilir miyim? Böyle bir anda verdiğiz karar ömür boyu yaranız olabilir. Eşinizle sizi üzen ve kıran konular hakkında konuşmanız boşanmaktan kat ve kat daha bir seçenektir.

EŞİNİZİ ARTIK SEVMEDİĞİNİZİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDE GELEN BOŞANMA İSTEĞİ


Bilim ve sanat aşkın varlığı konusunda hem fikir olsa da, sonsuzluğu konusunda hemfikir değiller. Şairin dediği gibi: Kuş ölür, sen uçuşu hatırla… Eşinizi neden eskisi kadar sevmediğinizi düşündünüz mü? Aşkınız sönerken ardında yeteri kadar sevgi ve saygı bırakmadığı için belki de. İlk gün ki anılarınızı hatırlayıp, bu anıların benzerlerini yaşayarak aşkınızı yeniden gün yüzüne çıkarmayı deneyebilirsiniz.

CİDDİ SORUNLARDAN DOĞAN BOŞANMA GEREKLİLİĞİ


Eğer ki sorun çok ciddi ise –ihanet, şiddet, ev içi huzursuzluk gibi- o zaman boşanmak son ve tek çarenizdir. Bu durumlarda hem dinen hem de hukuken bütün boşanma haklarına sahipsiniz. Ömrünüzün sonuna kadar güvensizlik, korku ve mutsuzluk içerisinde yaşayamazsınız. Evet, evlilik kutsaldır ancak sizin kurban olmanızı gerektirmez. Emin olabileceğiniz bir diğer konu ise çocuklarınız için sürdürdüğünüz bu tür evlilikler sizden çok çocuklarınıza zarar verir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder