Ten Rengine Göre Saç Renkleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Ten Rengine Göre Saç Renkleri

Güzellik için verilen uğraşlar ve alınan ürünler çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanabiliyor. Sebebi ise her şeyin kullanılabileceği düşüncesi ve bilinçsiz güzelleşme çabası. Saçlar ise güzelliğin en temel ögesidir. Saçın dolgun, ışıltılı, sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlayan ise tabi ki saç boyalarıdır. Tercih edilen renklerin yüz tipine ve en önemlisi ten rengine uygun olmasıdır. Ten renkleri beyaz ve tonları olan soğuk renkler, kumral tonlarda olan sıcak renkler ve buğday ten renklerinden oluşur. Bunları göz önünde bulundurarak tercih edilmesi gereken saç renkleri ise şöyledir: 

Soğuk ten rengine sahip olanlar: Yüzleri genellikle hassastır ve soluk gibi bir görünüm vardır. Bu görünüme canlılık katmak için açık kumral, bal köpüğü, bakır kızılı gibi renkler tercih edilebilir. Uygun makyaj da yapılarak görünümde kusursuzluğa ulaşılabilir. 

Sıcak tonlarda ten rengine sahipseniz yüz renginizi yumuşatacak ve uyum sağlayacak olan koyu kahve tonlarını tercih etmelisiniz. Siyah, lacivert siyah gibi renkleri de tercih ederek güzel bir görünüme ulaşabilirsiniz. Eğer koyu renk tonlarının size yakışmadığını düşünüyorsanız ve açık renkler tercih etmek istiyorsanız platin sarı asla tercih etmemelisiniz. Bunun yerine karamel tonları, açık bakır tonları tercih edebilirsiniz. 

Buğday ten rengine sahipseniz alımlı bir sarışın olabilirsiniz. Beyaz tenliler dışındaki ten rengine sahip olanlara sarı renginin yakışmadığı kanısının buğday tenliler de bu rengi denediğinde yanlışlığı ortaya çıkmıştır. Yani buğday tene sahipseniz doğru tercih edilmiş sarı renkle güzelliği yakalayabilirsiniz. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder