Tığ İşi Çocuk Yelek Modelleri

74 oy, Ortalama : 4,15/5
Tığ İşi Çocuk Yelek Modelleri

Yeleğin yıllardır modası geçmemek ile birlikte her zaman tercih sebebi olmaktadır. Çocuklarınıza giydirebileceğiniz çok fazla çeşitler bulabilirsiniz. Yelekleri kazak şeklinde de örebilirsiniz. İlk model kız çocuğu için olsun. Mor rengin de bir yelek örecek olalım. Bu modelin göğüs altına kadar çiçek desenli örülmüş olsun bel kısmını kemer şeklinde düz bir şekilde örebilirsiniz yakasını minik bir ip koyarak birleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir başka model yeleği omuz kısmından birleştirerek örüp göğüs altından ayırarak örebilirsiniz. Omuz kısmı düz bir şekilde örülüp yeleğin geri kalanı çeşitli desenlerde örülebilir. Desenlerin tamamı bir çiçek yada güneşten yada çocuklara hitap edecek desenlerin birleştirilmesi ile oluşturulabilir.

Yelekleri gömleğin üzerinden ince bir bluzun üzerinden veya bir elbisenin üzerinden giydirebilirsiniz. Bu modeller tığ ile yapıldığı için daha küçük ve ince detaylar üzerinde çalışılmasını sağlayacaktır. Eski bir dantel modelini baz alarak bir model örebilir ve şirin bir elbisenin üzerinden giydirebilirsiniz.

Kalın tığlar ile de küçük pencereleri olan modeller yapabilirsiniz. Bir başka örnek ön kısımları bir balığın şeklini andıracak biçimde tasarlanarak istenirse bu modele yaka konulabilir. Tığ işi yelek modellerinde kullanmadığınız dantelleri bir araya getirerek de yapabilirsiniz. Bu yelekler çok kalın bir şekilde de örülebilir. Modelin süslemesini yakalara çiçekler ekleme yoluyla yapılabilir.

Modelinizi saç örgüsü şeklinde yapabilir yada düz renkli iplerle örülmüş bir yeleğin kenarlarını örgü şeklinde de oluşturabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder