Transparan Pudra Nedir ?

4 oy, Ortalama : 3,00/5
Transparan Pudra Nedir ?

Makyaj bir kadın için oldukça önemli bir işlemdir. Bu aşamada birçok yöntem kullanılır. Ancak son zamanlarda tren haline gelen transparan pudra tüm kadınların vazgeçilmez makyaj malzemesi arasına girmeyi başarmıştır.

Özellikle makyaj uzmanlarının ve blogerların kullandığı transparan pudrayı bu yazımızda sizlere açıklayacağız.

Aslında pudra olarak adlandırılsa da tam olarak bir pudra işlevi görmeyen bu ürün tam olarak ne işe yarıyor, transparan pudra nedir, neden kullanılır yazımızda tüm merak ettiklerinize ayrıntılı olarak değineceğiz.

Transparan pudra görüntü olarak pudra biçiminde bir özellik taşısa da he ten renginde hem de beyaz renkte olabilmektedir.

Genellikle delikli kutu içinde satılan ve uygulama pufu ile birlikte sunulan bu ürün fondöten sonrası uygulama için kullanılmaktadır. Fondöten sonrasında ciltte oluşan boşluklar ve pürüzler için uygulana bu transparan pudra hem boşlukları doldururken hem de pürüzleri gidererek daha başarılı ve doğal bir görüntüye ulaşılmasını sağlıyor.

Sıradan pudradan farkı ise transparan özellik taşıması. Şöyle ki fondöten üzerine uygulanan sıradan pudralar yüzde kalıp hissini doğururken dış görüntü olarak da yapay ve tozlu bir görüntüye sebep olabiliyor.

Ancak bu aşamada pudra transparan bir özellik taşıdığı için ciltte bir kalıp ifadeye sebep olmuyor.

Bu şekilde hem doğal bir görüntü yakalanıyor hem ciltte ki fondöteni sabitliyor hem de fondötenin uzun süre ciltte uçmadan ve bozulmadan kalmasını sağlıyor. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder