Uzun Yüze Makyaj Nasıl Yapılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Uzun Yüze Makyaj Nasıl Yapılır ?

Uzun yüz oldukça sert bir görüntü çizer. Bu sertliği makyajla ve saç kesimiyle yumuşatmak kolaydır. Uzun yüz görünümündeki insanlarda kaşlar, gözler ve dudaklar yatay boyanmalıdır. Aşağıdaki adımları izleyerek uzun yüzünüzü yumuşatabilirsiniz. 
1-Uzun yüze sahip kişilerin sert bir ifadesi olduğu için alın bölgesinin saçla birleştiği kısıma bir kaç ton koyu renk fondöten uygulanmalıdır. Amaç uzun yüze gölge yani kontür yaparak yüzü kısa göstermektir. 
2-Uzun yüzlerde çene, elmacık kemikleri çok belirgindir. Bu yüzden dikkatin orta bölgelere (burun, dudak bölgesi, alın) çekilmesi gerekir. Bu gölgelere aydınlatıcı dediğimiz açık renkler uygunlanmalıdır. 
3-Kulaktan başlayarak çenemize düz bir çizgi çekmeliyiz. Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar kulağımızdan şakak bölgesine ince bir çizgi çizip dağıtmalıyız. Bu işlem yine yüzü kısa göstermek için uygulanır. 


4-Allık uygularken çok bölgeye yaymayacak şekilde elmacık kemiklerinin üzerine uygulamalısınız. 
5-Göz makyajı, dikkati tamamen çekecek bir şekilde koyu ve dramatik yapılmalıdır. 
6-Göz bölgesinin uç kısmı aydınlatıcı ile belirlenmelidir. Sadece gözün iç kısmı aydınlatılmalıdır. Bunun amacı yine aynı şekilde dikkati orta bölgeye çekmektir. Böylece makyajınız daha canlı olacak ve uzun yüzünüzü bir kaç hile ile kısaltmış olacaksınız. 
7-Dudaklara ruj uyguladıktan sonra üstüne parlatıcı sürmek dudakları öne çıkaracaktır ve dikkati bu bölgeye toplayacaktır. 
Görüldüğü gibi makyaj yapımı son derece özen gerektiren bir işlemdir.Siz de yüz şeklinizin nasıl bir yapıya sahip olduğunu belirleyerek bu yönde uygulama yaparsanız çok daha mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz.  

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder