Yağlı Ciltler İçin Bakım Maskesi Yapımı

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Yağlı Ciltler İçin Bakım Maskesi Yapımı

Yağlı ciltler cilt sorunlarından biridir yağlı ciltlerde sivilce, siyah nokta oluşumu çok sık yaşanılan bir problemdir makyaj yaptığınızda da makyajın cilt üzerinde tabaka şeklinde olmasına neden olur. Cildinizin yağ dengesini normal seviyeye getirmek için birkaç maske tarifi size vereceğim bunlardan birini uygulayarak cildinizde fazla olan yağ oranını normal seviyeye getirin.

Yoğurt, kil yapmanız gereken bir yemek kaşığı kili ve iki yemek kaşığı yoğurdu bir kase de iyice karıştırın ve göz ve göz çevreniz ile dudaklarınız hariç tüm yüzünüze uygulayın. 20-25 dakika kadar bekletin ardında yıkayın bu uygulamayı haftada iki defa yapın. 3-4 hafta gibi süre devam edin bu uygulamaya yüzünüzdeki yağın geçtiğini göreceksiniz. Ayrıca ciltteki sivilce ve siyah noktalar için de mükemmel sonuç vermektedir.

 Kahve ve limon suyu, yapmanız gereken bir yemek kaşığı Türk kahvesi ve bir yemek kaşığı limon suyu, bir yemek kaşığı su ile iyice karışımını sağlayın ve yüzünüze uygulayın yüzdeki hassas organlar olan göz ve göz çevresi dudaklar hariç yüzünüze uygulayın. Bu uygulamayı haftada iki defa yapın 3-4 hafta yeterli olacaktır.

Bal, limon bu ikili birçok cilt sorunu için mükemmel sonuç vermektedir yapmanız gereken bir yemek kaşığı bal ile bir yemek kaşığı limon suyunu karışımını sağlayıp cildinize uygulamak olsun 20-25 dakika kadar bekletin yüzünüzde ardında ılık su ile yıkayın. 3-4 hafta bu uygulamaya devam edin. Cildinizdeki yağ oranının normal seviyeye geldiğini göreceksiniz. Kırışıklara, sivilcelere ve siyah noktalara için tavsiye edilen bir maske tarifidir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder