Yağlı Ciltlere Özel Bakım Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Yağlı Ciltlere Özel Bakım Önerileri

Yağlı ciltler, en çok bakım isteyen cilt tipidir. Yağlı cilde sahip olan kişinin cilt gözenekleri daha geniştir. Bu durum daha fazla siyah nokta ve sivilce oluşumuna zemin hazırlar. Yağlı ciltlerin görüntüsü de daha parlak olur. Bu nedenle bakımına özen gösterilmeli ve doğru uygulamalar yapılmalıdır.  

Yağlı bir cilde sahipseniz tükettiğiniz besinlere özen göstermeniz gerekir. Yağlı ve fast food ürünler cildinizin yağ oranını arttırır. Kızartma, cips türü ürünler ve asitli içecekler tüketmekten kaçınmak gerekir.  

Yağlı cildinizi düzenli olarak ve doğru ürünlerle temizlemeniz gerekir. Özellikle gece yatmadan önce makyajınızı çıkarmayı ve cildinizi derinlemesine temizlemeyi unutmayın. Kullandığınız cilt bakım ürünlerinin az yağlı olanlarını tercih edin. Yüzünüzü durmadan yıkayarak temiz tuttuğunuzu düşünmeyin. Bırakın cildiniz doğal yağını salgılasın. Cildinizin yağlanmasına izin vermezseniz, daha kısa sürede daha fazla yağ salgıladığına şahit olursunuz. Aşırı yağlanmada müdahale edebilirsiniz.  

Cildinizi mümkün olduğunca makyaja maruz bırakmayın. Makyaj yaptığınızda en kısa sürede temizlemeye özen gösterin. Makyaj ürünleri cilt gözeneklerini tıkar ve cildiniz kısa sürede yağlanır. Bu da makyajınızın akmasına ve kötü bir görüntü oluşmasına neden olur. Yağlı cilde sahip olan kişiler fondöten yerine pudra kullanmalıdır.  

Yağlı cildin derinlemesine temizliğe ihtiyacı vardır. Bu nedenle haftada 1 etkili bir maskeyi cildinize uygulayın.  

Yağlı ciltte sık sık karşılaşılan siyah nokta ve sivilce problemine dikkat edin. Haftada 1 defa evde doğal ürünlerle hazırlayabileceğiniz bakım maskeleri ve peelingler uygulayın. Bu müdahaleler işe yaramıyorsa mutlaka uzman bir dermatoloğa başvurun. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder