Yaz Makyajı Nasıl Yapılmalı ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Yaz Makyajı Nasıl Yapılmalı ?

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte artık kış aylarında ki sade ve sıkıcı makyaj uygulamaları son bulmakta. Bunun yerini cıvıl cıvıl ve farklı yaz makyaj uygulamaları almakta. Bu nokta da yaz makyajının nasıl yapılması gerektiği hakkında ufak detaylar aktaracağız. Son derece basit ve küçük ayrıntılar sayesinde yaz makyajı hakkında tüm bilinmeyenleri öğrenebilir ve en tarz yaz makyajını yaparak bu yılın trendini siz oluşturabilirsiniz.
Yaz makyajında ilk dikkat edilecek nokta seçilecek ürünlerin türüdür. Bu aşamada parlak ve aydınlatıcı içerikli ürünler yerine daha mat ve pastel tonlarda seçimler yapmalısınız.

Yaz aylarında güneşin tatlı ışığında parıl parıl parlamamak için mat ürünleri tercih etmek en doğru adım olacaktır. Bu aşamada fondöteni de mat yapıda seçmeniz gerektirmektedir. Çok ağır ve yağlı fondötenler yerine hafif kremsi yapıda BB ve CC krem kategorilerinden seçim yapabilirsiniz. Fondöten uygulaması öncesinde mutlaka güneş kremi uygulamalısınız. Yaz aylarında sıcaktan fondötenin akmaması için transparan pudra ile fondöteni teninize sabitleyin. Göz makyajında abartıdan kesinlikle uzak durmalısınız. Bu noktada renkli farlar ve rimeller kullanabilirsiniz. Bunun dışında ağır buğulu makyaj ve eye liner uygulamalarından kaçının. Allık seçiminiz şeftali ve pembe tonlarında pigment içerikli olamalıdır. Simli ürünler yerine mat brozing tarzı ürünleri tercih etmelisiniz. Son olarak ruj seçiminde bu aşamada özgür davranabilirsiniz. Dilediğiniz tonda ve yapıda ruj sürebilirsiniz. Yaza her şey yakışır! 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder