Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir ?

Genellikle diyet yapanlar için, metabolizmayı hızlandırıcı etkisiyle bildiğimiz yeşil çay kilo vermeye kesinlikle yardımcıdır. Önemli olansa yeşil çayın düzenli olarak her gün tüketilmesidir. Siyah çay yerine tüketeceğimiz yeşil çayın pek çok önemli etkisi son yıllarda özellikle araştırılmış ve ilgi kaynağı olmuştur.

 Metabolizmayı hızlandırıcı etkisinin olması demek tam bir antioksidan kaynağı olması demektir. Kan şekerini düzenlediği için açlık hissini azaltır yada daha uzun süre yemek yemeden durmaya neden olur.  Kalori alımını kısıtlayıcı  ve yağ yakıcı özellikte olması hem kilo kontrolü yapan hem de kilo vermek isteyen insanlar için tercih edilmesi gereken bir bitki çayıdır. Vücudumuzdan toksinlerin atılma hızın arttırır, kan akış hızını düzenleyici etkisiyle de kalbe dost bir bitki olarak sayılabilir. Damar tıkanıklığı  ve miyokart enfarktüsü risklerini azaltacaktır.

  Düzenli yeşil çay tüketiminin yapıldığı ülkelerde, kanseri vakalarının görülme sıklığındaki azalma üzerine yapılan araştırmalarda, yeşil çayın kanserli hücre yayılımını ve oluşumunu azalttığı bilgisine ulaşılmıştır.

 Metabolizma üzerine hızlandırıcı etkileri kanın vücuttan daha çabuk süzülmesine neden olmasından dolayı böbrek dostudur.  Hipertansiyon hastaları için kan basıncını düzenleyici olması nedeniyle tercih edilmelidir. Özellikle hamilelik dönemlerinde kalp yükünün artması nedeniyle vücutta ödemin oluşması riski olduğu için hem kan basıncını düzenleyecek hem ödem söktürücü özelliği yardımcı olacak hem de gebenin kilo alma riskini azaltacaktır.

   Düzenli kullanımda cildi güzelleştirir, gençleştirir, sivilce ve ciltte yağlanmayı önler. Siyah çaya göre daha az işlenmesi nedeniyle de vücut için daha yararlıdır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder