Yeşil Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır ?

24 oy, Ortalama : 4,00/5
Yeşil Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır ?

Yeşil gözlü bayanlar makyaj yaparken en büyük yanılgıya aşırı açık tonları kullanarak düşerler. Bu durum elbetteki açık tenli kadınlar için böyledir. Siyahi veya esmer bir bayanın göz makyajı olarak açık ton seçmesi gayet doğru bir tercihtir.

Esmer bayanlar için bakacak olursak yeşil gözlere en uygun tozpembe veya buz mavisi tonlarında göz kapaklarının aydınlatılmasıdır. Bir diğer adım ise kaş ve kirpik arasında kalan bölgenin kaşa yakın kısmını daha çok aydınlatılmasıdır. Rimel kullanmadan hemen önce deepliner ile aşırı yoğun olmayacak şekilde göz şekiline uygun olarak şekil verilmelidir.

Gözün alt kısmına ise hafif fakat göz şeklini ortaya çıkaran siyah göz kalemi çekilmelidir. Son olarakta rimel ile kirpikler ayrılmalı ve dolgun bir görüntüye kavuşması sağlanmalıdır. Göz içine ise beyaz aydınlatıcı kalem sürülerek daha iri bir göz görünümü elde edilebilir. Açık tenli kadınlar için ise yeşil gözleri belirgin hale getiren koyu renk tonlarında farlardır. Özellikle kahve ve tonları oldukça uygun bir tercihtir.

Eyeliner veya deepliner uygulaması yine aynı şekildedir. Yeşil gözleri yine ön plana çıkaran yine yeşil tonlarında olan farlardır. Rimel yoğun kullanılmalı ve kaşlar da aynı şekilde belirgin hale getirilmelidir. İri görünümlü gözler istiyorsak yine göz içine beyaz aydınlatıcı kalem sürülmesi ve göz kenarları dışarıdan boyanması istenilen görüntüye kavuşmanızı sağlayacaktır. Kahve tonlarında far açıktan koyuya olacak şekilde sürülmelidir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder