Yılbaşı Gecesi Makyajı Nasıl Yapılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Yılbaşı Gecesi Makyajı Nasıl Yapılır ?

Yılbaşı,günlerce hazırlandığımız, partiler düzenlediğimiz, bir sürü yiyecek ve içecek hazırladığımız, kalabalık geçirdiğimiz günlerin başında gelmektedir. Bayanlar yılbaşı gecesi ortamın en güzel bayanı olmak ve yeni yıla çok güzel girmek isterler. Makyajlarından takıları da kıyafetlerinden ayakkabılarına kadar enince detay ile ilgilenir. Kusursuz görünmek için çabalarlar. Gecenin ilerleyen saatlerinde eğlence dozunu arttırdığında üst baş dağılabilir makyaj akabilir saçlar bozulabilir. Ancak saat ilerlese dahi ışıl ışıl kusursuz bir görünüme sahip olmak istemez misiniz? Bunun için yazımızı okumaya devam etmelisiniz.
Öncelikle birkaç önerim olacak. Makyajınız kolayca bozulmaması için tercihinizi uzun süre dayanıklı ve su bazlı ürünlerden yapmalısınız. Cildinizin zeminini iyi yapmanızda fayda var.


Yüzünüzü iyice nemlendirdikten sonra makyajın kalıcılığı için göz ve yüz bazınızı sürmelisiniz. Ardından teninizle uyumlu bir fondöteni yüzünüze ve boynunuza sürmelisiniz. Hemen ardından pudra ile sabitlemelisiniz. Yılbaşı gecelerinde ışıltılı olmak her zaman daha ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle ya gözlerinize ya da dudaklarınıza odak yapmalı diğer yerleri çok da abartmamalısınız. Uçuk kaçık tonlardan kaçmamalı aksine bu tonlar ile uyumlu ürünler kullanabilirsiniz. Bakır tonları, altın ve gümüş tonları olabilir.Kıpkırmızı şarap tonlarında bir ruj sürdüyseniz gözlerinizde daha hafif ışıltılı bir far kullanabilirsiniz. Makyajınızda aydınlatıcıya mutlaka yer vermelisiniz. Bu cildinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.Allığınızı cildinizle uyumlu bir tonda seçmeli, çok abartmamalısınız. Aksine kötü sonuçlar elde edebilirsiniz. Son olarak sabitleyiciyi yüzünüze sıkmalısınız ve gece için hazırsınız. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder