Yoğurt Suyunun Zayıflamaya Faydaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Yoğurt Suyunun Zayıflamaya Faydaları

Yoğurt ; bize Allah’ın verdiği nimetler arasında şüphesiz endeğerli olanlarından biri. İçeriğindeki sayısız vitamin, mineral, protein ile tam bir şifa kaynağı olmasının yanında birçok kullanım şekli ilesofralarının baş tacı neredeyse. Kahvaltıda, öğlen atıştırmalarda, akşamlezzetli yemeklerin yanında ayrılmaz bir parça. Sıcak yaz günlerindeferahlatıcı ayran, soğuk kış gecelerinde ise sıcacık bir yoğurt çorbası ilegönlümüzün efendisi bir nevi. 

Bebek, çocuk yaşlı genç herkese her yaşın rahatlıkla tüketebileceği birbesin. Kemik erimesi, çocuklarda raşitizm ve diş sağlığı gibi birçok hastalığınönlenmesinde etkili rolleri sahiptir. Yoğurdun faydaları saymak ile bitmezken,yoğurdun suyunun bilinmeyen faydaları hele... Belki de kimsenin yeterli bilgiye sahip olmadığı yoğurt suyu ,yoğurttandaha fazla besin değerine sahip nerdeyse. A,D,K,B vitaminlerinin zengin.

Özellikle riboflavin vitamini açısından çok zengin olan yoğurt suyugelişim çağındaki çocuklar için zekâ geriliğini önlemede, şeker hastalarındaşekeri kontrol etmeye, içerdiği prebiyotikler sayesinde kabızlık sorununudüzenlemede, tiroid hormonunun salınımı düzenleyip guatr hastalığınıntedavisinde, saç dökülmesi, diş ve kemik gelişimi gibi daha da sayamadığımızbirçok faydası bulunmakta.

Zayıflamak isteyenler için ise birebir neredeyse. İçerdiği K vitaminlerive prebiyotikler sayesinde bağırsakların çalışmasını ve kabızlık bağlı kiloalınmasında etkili bir içecek. Ayrıca düşük kalorisi ile diyetlerde rahatlıklakullanılabildim. 100 ml yoğurt suyunda 25 kalori bulunmakta.

Birçok besin öğesini içeren bu şifalı nimet asla göz ardı edilmemeli, mutlakaailenin tüm fertlerinin tüketilmesi sağlanmalı. Süt içmeyen çocuklar vebireylerde sütün yerini alabilecek nadir besinlerdendir. Sofralarımızda eksiketmemeye dikkat etmeli ,yoğurt suyunu dökme gibi bir hata yapmamalı veyapanları bilgilendirerek herkesin faydalanması sağlanmalıdır

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder