Yüksek Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Yüksek Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri

Genelde kadınlığın sembolü olarak algılanan topuklu ayakkabılar, her kadının vazgeçilmezidir. Mutlaka bir adet yazlık bir adet de kışlık platform topuklu ayakkabı, her kadının gardırobunda bulunmalıdır. Topuklu ayakkabıları birkaç stilde toplamak mümkündür. Stiletto, platform topuk, apartman topuk, dolgu topuk, sandalet gibi birçok topuklu ayakkabı çeşidi mevcuttur. Genelde tercih edilen topuklu ayakkabı türü de yüksek platform topuklu ayakkabılardır. Yüksek topuklu dahi olsa taban ve topuk boyu birbirini dengeler. Bu yüzden ayak uçlarınızın ve ayak tabanınızın bulunduğu bölge ile topuk hizası aynı hizadadır. Daha rahat yürüyüş ve denge sağladığı için stiletto ve ayak tabanı yerle bir olan ayakkabı çeşitlerine göre daha çok tercih edilmektedir.

Yüksek platform topuklu ayakkabılar genelde 10-15 cm topuk boyu arasında tasarlanmaktadır. Platform topuklu ayakkabıların birçok çeşidi vardır. Kemerli, kemersiz, bağcıklı, bağcıksız, taşlı, çiçekli, parlak, mat, konçlu, konçsuz, fermuarlı, fermuarsız, arkadan kemerli, önü açık, arkası açık ve daha birçok çoğu elbise türüne ve kombinlemeye uyumlu platform ayakkabı çeşidi vardır. Genelde süet ve deri kumaş türlerinde ve abiye elbiselerle kombin yaratmak için tercih edilir. Çünkü abiye elbiseler ile en iyi kombin platform topuklu, rahat ayakkabılar ile yapılmaktadır.

Gelinlikle, abiye elbiselerle, mezuniyet gününüzde ya da özel davetlerde giydiğiniz elbiselerle ve günlük şık elbiselerinizle giyebileceğiniz yüksek platform topuklu ayakkabılar sizi oldukça şık gösterecektir. Platform topuklu ayakkabılar ayrıca deri ve süet çantalarla, taşlı ve parlak aksesuarlarla da kolaylıkla tamamlayabileceğiniz bir kombin oluşturur. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder